İsim Arama

Hesione İsminin Anlamı Nedir? Hesione Ne Demek?

Hesione ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hesione isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hesione isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hesione isminin anlamı nedir? Hesione ne demek?

Hesione isminin anlamı nedir?
  • Hesione isminin cinsiyeti: Kız
  • Hesione isminin kökeni: Yunanca
  • Hesione isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hesione ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hesione ismindeki harf sayısı: 7
  • Hesione isminin rengi: Pembe
  • Hesione isminin nitelikeri: Tez Canlı, Çalışkan, Dürüst, Yaramaz, Pozitif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hesione

Hesione isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hesione ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Hesione isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hesione İsmiyle Uyumlu İsimler

Hesione İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Antigone, Hesione, Abellone, Cleone, Jone, Hestia, Alcyone, Anemone, Hessa, Hesna

Hesione İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Agatone, Shone, Tyrone

Hesione ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hesione İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hesione İsmi Konulabilir Mi?

Hesione isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hesione isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hesione İsmi Caiz Mi?

Hesione ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hesione isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hesione İsminin Özellikleri

Hesione isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hesione İsminin Sayı Analizi

Hesione isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
E: 6
S: 22
İ: 12
O: 18
N: 17
E: 6

Hesione isminin numerolojik değeri: 91

Hesione İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Hesione İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasret çektim özledim bir ömür boyu
En çok istediğim sensin sevdiğim
Sen gidersen ben biterim.
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Onur Ayva
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
En çok istediğim sensin sevdiğim

Hesione İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hesione isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hesione

Hesione İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hesione isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hesione

Hesione İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hesione isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hesione

Hesione İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hesione ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hesione İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hesione ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Duygusal, Espirili, Enerjik, Sırdaş, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Hesione İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hesione ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Kırılgan, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Hesione isminin Notasyonları Nelerdir?

Hesione isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
E: Edirne
S: Sinop
İ: İzmir
O: Ordu
N: Niğde
E: Edirne

Hesione Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
E: Ekrem
S: Serhat
İ: İrfan
O: Osman
N: Nizam
E: Ekrem

Hesione isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
E: Echo
S: Sierra
İ:
O: Oscar
N: November
E: Echo

Hesione isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
E: Engin
S: Seydi
İ: İstif
O: Oruç
N: Neptün
E: Engin

Hesione İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hesione ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hesione ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hesione ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hesione İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.