İsim Arama

Hemera İsminin Anlamı Nedir? Hemera Ne Demek?

Hemera ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hemera isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hemera isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hemera isminin anlamı nedir? Hemera ne demek?

Hemera isminin anlamı nedir?
  • Hemera isminin cinsiyeti: Kız
  • Hemera isminin kökeni: Yunanca
  • Hemera isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hemera ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hemera ismindeki harf sayısı: 6
  • Hemera isminin rengi: Pembe
  • Hemera isminin nitelikeri: Tez Canlı, Çalışkan, Uyumlu, Komik, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hemera

Hemera isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hemera ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Hemera isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hemera İsmiyle Uyumlu İsimler

Hemera İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gera, Hera, Sera, Mavera, Avera, Jazeera, Sheera, Tamera, Odera, Sisera

Hemera İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hemdem, Heman, Bera, Chimera, Beera

Hemera ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hemera İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hemera İsmi Konulabilir Mi?

Hemera isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hemera isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hemera İsmi Caiz Mi?

Hemera ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hemera isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hemera İsminin Özellikleri

Hemera isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hemera İsminin Sayı Analizi

Hemera isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
E: 6
M: 16
E: 6
R: 21
A: 1

Hemera isminin numerolojik değeri: 60

Hemera İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Hemera İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Minicik yüreğimi
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Rabbim beni sana bağışlasın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Hemera İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hemera isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hemera

Hemera İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hemera isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hemera

Hemera İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hemera isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hemera

Hemera İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hemera ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hemera İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hemera ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Duygusal, Zeki, Maceracı, Girişken olmalarıdır.

Hemera İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hemera ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar, Agresif olmalarıdır.

Hemera isminin Notasyonları Nelerdir?

Hemera isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
E: Edirne
M: Muş
E: Edirne
R: Rize
A: Adana

Hemera Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
E: Ekrem
M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet

Hemera isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
E: Echo
M: Mike
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa

Hemera isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
E: Engin
M: Merih
E: Engin
R: Reis
A: Aydın

Hemera İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hemera ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hemera ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hemera ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hemera İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.