İsim Arama

Helima İsminin Anlamı Nedir? Helima Ne Demek?

Helima ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Helima isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Helima isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Helima isminin anlamı nedir? Helima ne demek?

Helima isminin anlamı nedir?
  • Helima isminin cinsiyeti: Kız
  • Helima isminin kökeni: Arapça
  • Helima isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Helima ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Helima ismindeki harf sayısı: 6
  • Helima isminin rengi: Pembe
  • Helima isminin nitelikeri: Tez Canlı, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Uyumlu, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Helima

Helima isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Helima ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Helima isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Helima İsmiyle Uyumlu İsimler

Helima İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zosima, Afraima, Jemima, Salima, Helia, Ulima, Asima, İklima, Helle, Cosima

Helima İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Helem, Helios, Helon, Heli, Heldai, Helez, Hellados, Helio, Heliodoros

Helima ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Helima İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Helima İsmi Konulabilir Mi?

Helima isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Helima isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Helima İsmi Caiz Mi?

Helima ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Helima isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Helima İsminin Özellikleri

Helima isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Helima İsminin Sayı Analizi

Helima isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
E: 6
L: 15
İ: 12
M: 16
A: 1

Helima isminin numerolojik değeri: 60

Helima İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Helima İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Esir etmişsir gözlerin gözlerime.
Lütfettin sende sevdin çok beni
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Melodilerimdi benim bu hayatta tek sırdaşım
Ardından bak bomboş kaldı ellerim;

Helima İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Helima isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Helima

Helima İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Helima isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Helima

Helima İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Helima isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Helima

Helima İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Helima ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Helima İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Helima ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Zeki, Girişken olmalarıdır.

Helima İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Helima ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, Agresif olmalarıdır.

Helima isminin Notasyonları Nelerdir?

Helima isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
M: Muş
A: Adana

Helima Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
M: Mehmet
A: Ahmet

Helima isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
E: Echo
L: Lima
İ:
M: Mike
A: Alfa

Helima isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
M: Merih
A: Aydın

Helima İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Helima ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Helima ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Helima ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Helima İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.