İsim Arama

Hasibe İsminin Anlamı Nedir? Hasibe Ne Demek?

Hasibe ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hasibe isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hasibe isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hasibe isminin anlamı nedir? Hasibe ne demek?

Hasibe isminin anlamı nedir?
  • Hasibe isminin cinsiyeti: Kız
  • Hasibe isminin kökeni: Arapça
  • Hasibe isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hasibe ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Hasibe ismindeki harf sayısı: 6
  • Hasibe isminin rengi: Pembe
  • Hasibe isminin nitelikeri: Tez Canlı, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Sevimli, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hasibe

Hasibe isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hasibe ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Hasibe isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hasibe İsmiyle Uyumlu İsimler

Hasibe İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Katibe, Mühibe, Hasgül, Münibe, Haskız, Lebibe, Hashum, Phoibe, Vecibe, Muhibe

Hasibe İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hasrah, Hasadiah, Hasib, Hasanalp, Haspolat, Hashim, Hasan, Hashem, Haskel, Hassan

Hasibe ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hasibe İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hasibe İsmi Konulabilir Mi?

Hasibe isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hasibe isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hasibe İsmi Caiz Mi?

Hasibe ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hasibe isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hasibe İsminin Özellikleri

Hasibe isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hasibe İsminin Sayı Analizi

Hasibe isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
A: 1
S: 22
İ: 12
B: 2
E: 6

Hasibe isminin numerolojik değeri: 53

Hasibe İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Hasibe İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretim, üzüm gözlüm sevdiğimsin
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Sorum erenleri durdurdu velileri susturdu
İçimde umut aşkımsın ey yar
Bu gece korkarım sen olmazsan
Efkarlıyım sevgilim kimseler bilmez

Hasibe İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hasibe isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hasibe

Hasibe İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hasibe isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hasibe

Hasibe İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hasibe isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hasibe

Hasibe İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Hasibe Eren: Hasibe Eren, 6 Haziran 1975 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Tam adı Hasibe Özlem Eren’dir. Aslen Kahramanmaraş Elbistan’lıdır. Liseyi İstanbul’da okudu. İstanbul Üniversitesi'nde Piyasa araştırmaları ve Reklamcılık bölümünü bitirdi. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü'nü okuyarak mezun oldu. Öğrenci iken İstanbul Üniversitesi Öğrenci Kültür Merkezi (ÖKM) Tiyatro Kulubü’nde tiyatro oyunları oynamaya başladı.1996 yılından itibaren , İstan...
Hasibe İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hasibe ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Girişken, Espirili, Enerjik, Sıcakkanlı, Duygusal olmalarıdır.

Hasibe İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hasibe ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Hasibe isminin Notasyonları Nelerdir?

Hasibe isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
B: Bolu
E: Edirne

Hasibe Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
B: Behçet
E: Ekrem

Hasibe isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
S: Sierra
İ:
B: Bravo
E: Echo

Hasibe isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
B: Burak
E: Engin

Hasibe İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hasibe ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hasibe ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hasibe ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hasibe İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Hasibe Nur
21.06.2017

Gerçekten çokk doğru heleki 'çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. 'kısmına tamamen katılıyorum belkide böyle olduğumu için çokk canımız yanıyo.