İsim Arama

Hale İsminin Anlamı Nedir? Hale Ne Demek?

Hale ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hale isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hale isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hale isminin anlamı nedir? Hale ne demek?

Hale isminin anlamı nedir?
 • Hale isminin cinsiyeti: Kız
 • Hale isminin kökeni: Arapça
 • Hale isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Hale ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Hale ismindeki harf sayısı: 4
 • Hale isminin rengi: Pembe
 • Hale isminin nitelikeri: Tez Canlı, İnatçı, Gösterişli, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hale

Hale isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hale ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Hale isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hale İsmiyle Uyumlu İsimler

Hale İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hala, Gazale, Nevale, Halide, Hali, Jale, Hale, Halah, Halenur, Haleema

Hale İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Halis, Hallil, Halâskâr, Haldun, Halife, Halim, Halil, Halas, Halal, Halittin

Hale ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hale İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hale İsmi Konulabilir Mi?

Hale isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hale isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hale İsmi Caiz Mi?

Hale ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hale isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hale İsminin Özellikleri

Hale isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hale İsminin Sayı Analizi

Hale isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
A: 1
L: 15
E: 6

Hale isminin numerolojik değeri: 32

Hale İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Hale İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasret çektim özledim bir ömür boyu
Anlamsız oldun senden önceki sevdalar
Lafta sözde değil gerçekten sevmek için
Eyvallah diyemem sensiz olamam

Hale İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hale isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hale

Hale İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hale isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hale

Hale İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hale isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hale

Hale İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Halet Çambel: ArkeologDünya çapında tanınmış Türk arkeologdur. Tarih öncesi ve antik tarihin önemli bilim insanlar arasında yer alır ve Türk Hitit biliminin en bilgili uzmanıdır. Halet Çambel, Almanya Berlin’de doğmuştur. Atatürk'ün yakın arkadaşlarından Hasan Cemil Çambel ve Remziye Hanım'ın üçüncü çoçuğu olarakaskeri ataşelik görevi sırasında Berlin’de doğmuştur. Perihan Çambel, Leyla Çambel ve Bülent Çambel adlarında kardeşleri vardır. I. Dünya Savaşı sonrasında anne babası ile bir süre İsviçre ve Avustury...
 • Hale Soygazi: Oyuncu. Türk sinemasının önemli aktrislerinden biri olan Soygazi, oyunculuk kariyeri boyunca başarılı yapımlarda rol almış, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nce iki kez en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Güçlü ve ayakları üstünde duran kadın rollerini başarıyla canlandırmış, Vurun Kahpeye, Maden, Bir Yudum Sevgi, Kadının Adı Yok, Usta Beni Öldürsene ve Cazibe Hanımın Gündüz Düşleri isimli filmleriyle hafızalara kazınmıştır. Hale Soygazi, 6 Mayıs 1950 tarihinde istanbul'da dünyay...
 • Hale Caneroğlu: Hale Caneroğlu, 18 Aralık 1974 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Annesi öğretmen, babası işçi idi. Hakan Caneroğlu adında bir abisi vardır. Ailesi ile beraber 10 yaşında iken Türkiye’ye döndüler ve memleketleri Samsun’a yerleştiler. Samsun Anadolu Lisesinden mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde hazırlık sınıfı ve iki sene okuduktan sonra geçiş yaptığı İletişim Fakültesinde Sinema ve Televizyon bölümünü bitirdi. Bu arada Reha Erdem’in asistanlığını yaptı. Dah...
 • Haley Joel Osment: 1990'ların başında birçok televizyon dizisi ve filminde rol alan Haley Joel Osment, 1999 yılında, hayran bırakan bir oyunculuk sergilediği ''Altıncı His'' filmiyle dünya çapında bir şöhrete kavuştu. Osment, 10 Nisan 1988'de Los Angeles'da doğdu. Babası oyuncu Michael Eugene Osment ve annesi Theresa Seifert, ondaki yeteneği kısa zamanda farkettiler. Oyunculuk kariyerine dört yaşındayken başlayan Osment, bir Pizza Hut reklamında oynadıktan sonra ilk kez 1994 yapımı ''Forrest Gump''da rol aldı. Dah...
Hale İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hale ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Girişken, Yetenekli, Duygusal olmalarıdır.

Hale İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hale ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Hale isminin Notasyonları Nelerdir?

Hale isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne

Hale Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem

Hale isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
L: Lima
E: Echo

Hale isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
L: Levent
E: Engin

Hale İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hale ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hale ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hale ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hale İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Hale
04.04.2018

Çok ilginç.