İsim Arama

Hacir İsminin Anlamı Nedir? Hacir Ne Demek?

Hacir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Hacir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Hacir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Hacir isminin anlamı nedir? Hacir ne demek?

Hacir isminin anlamı nedir?
  • Hacir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Hacir isminin kökeni: Arapça
  • Hacir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Hacir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Hacir ismindeki harf sayısı: 5
  • Hacir isminin rengi: Mavi
  • Hacir isminin nitelikeri: Tez Canlı, İnatçı, Huysuz, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Hacir

Hacir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Hacir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Hacir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Hacir İsmiyle Uyumlu İsimler

Hacir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hacıhanım, Hacce, Hacergül, Hacıgül, Hacıkadın, Hacer, Fecir

Hacir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Muhacir, Haccac, Haciyan, Hacir, Tecir, Hachaliah, Jencir, Tacir, Ecir, Hacı

Hacir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Hacir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Hacir İsmi Konulabilir Mi?

Hacir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Hacir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Hacir İsmi Caiz Mi?

Hacir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Hacir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Hacir İsminin Özellikleri

Hacir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hacir İsminin Sayı Analizi

Hacir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
A: 1
C: 3
İ: 12
R: 21

Hacir isminin numerolojik değeri: 47

Hacir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Hacir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretime son veren mutluluğum ol
Açar mısın sonuna kadar bana..
Can gibisin bana hayat verirsin
İnadına sana aşık olmuşum ben
Rahatı huzuru özledim yar’im

Hacir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Hacir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Hacir

Hacir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Hacir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Hacir

Hacir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Hacir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Hacir

Hacir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Hacir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Hacir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Hacir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Girişken, Soğukkanlı, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Hacir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Hacir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, Agresif, Tembel, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Hacir isminin Notasyonları Nelerdir?

Hacir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
A: Adana
C: Ceyhan
İ: İzmir
R: Rize

Hacir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
A: Ahmet
C: Cemal
İ: İrfan
R: Rasim

Hacir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
A: Alfa
C: Charlie
İ:
R: Romeo

Hacir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
A: Aydın
C: Cemal
İ: İstif
R: Reis

Hacir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Hacir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Hacir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Hacir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Hacir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.