İsim Arama

Gürsu İsminin Anlamı Nedir? Gürsu Ne Demek?

Gürsu ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gürsu isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gürsu isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gürsu isminin anlamı nedir? Gürsu ne demek?

Gürsu isminin anlamı nedir?
  • Gürsu isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Gürsu isminin kökeni: Türkçe
  • Gürsu isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gürsu ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Gürsu ismindeki harf sayısı: 5
  • Gürsu isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Gürsu isminin nitelikeri: Tembel, Çekici, Komik, Dürüst, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gürsu

Gürsu isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gürsu ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
Ü: Sessiz bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder. Sessiz ve derinden ilerlerler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.

Gürsu isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gürsu İsmiyle Uyumlu İsimler

Gürsu İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gürsev, Gürsen, Birsu, Nursu, Gürşen, Gürsevil, Bersu, Gürses, Karsu, Gürselin

Gürsu İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gürcan, Gürak, Gürsoy, Gürbay, Güran, Gürsel, Güral, Gürakan, Güray, Gürbaş

Gürsu ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gürsu İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gürsu İsmi Konulabilir Mi?

Gürsu isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gürsu isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gürsu İsmi Caiz Mi?

Gürsu ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gürsu isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gürsu İsminin Özellikleri

Gürsu isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Gürsu İsminin Sayı Analizi

Gürsu isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
Ü: 26
R: 21
S: 22
U: 25

Gürsu isminin numerolojik değeri: 102

Gürsu İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Gürsu İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gül ve lale kokan teninden geçemem ki ben
Üşümüş ellerinde buluyorum ellerimi
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Sevmenin hiç bu kadar zor olduğunu bilmezdim
Ufuklarda güneş semada ay dolun

Gürsu İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gürsu isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gürsu

Gürsu İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gürsu isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gürsu

Gürsu İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gürsu isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gürsu

Gürsu İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gürsu ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gürsu İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gürsu ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Sağlamcı, Maceracı, Espirili, Misafirperver olmalarıdır.

Gürsu İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gürsu ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Sinsi, Gaddar, Baskıcı, Aceleci olmalarıdır.

Gürsu isminin Notasyonları Nelerdir?

Gürsu isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
Ü: Ünye
R: Rize
S: Sinop
U: Uşak

Gürsu Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
Ü: Ümit
R: Rasim
S: Serhat
U: Ufuk

Gürsu isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
Ü:
R: Romeo
S: Sierra
U: Uniform

Gürsu isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
Ü:
R: Reis
S: Seydi
U: Umman

Gürsu İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gürsu ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gürsu ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gürsu ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gürsu İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.