İsim Arama

Glykys İsminin Anlamı Nedir? Glykys Ne Demek?

Glykys ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Glykys isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Glykys isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Glykys isminin anlamı nedir? Glykys ne demek?

Glykys isminin anlamı nedir?
  • Glykys isminin cinsiyeti: Kız
  • Glykys isminin kökeni: Yunanca
  • Glykys isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Glykys ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Glykys ismindeki harf sayısı: 6
  • Glykys isminin rengi: Pembe
  • Glykys isminin nitelikeri: Tembel, Gösterişli, Maceracı, Hayalperest, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Glykys

Glykys isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Glykys ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Glykys isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Glykys İsmiyle Uyumlu İsimler

Glykys İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Glykys

Glykys İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Glykys ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Glykys İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Glykys İsmi Konulabilir Mi?

Glykys isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Glykys isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Glykys İsmi Caiz Mi?

Glykys ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Glykys isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Glykys İsminin Özellikleri

Glykys isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Glykys İsminin Sayı Analizi

Glykys isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
L: 15
Y: 28
K: 14
Y: 28
S: 22

Glykys isminin numerolojik değeri: 115

Glykys İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Glykys İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gamzelerine dalıp gidiyorum
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Kalbim çarpıyor
Yüreğimdeki sevdasın sen Dolunayım
Seher Merve

Glykys İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Glykys isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Glykys

Glykys İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Glykys isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Glykys

Glykys İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Glykys isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Glykys

Glykys İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Glykys ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Glykys İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Glykys ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Yetenekli, Gezgin, Romantik, Espirili olmalarıdır.

Glykys İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Glykys ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Obur, Geçmişte Yaşayan, Kıskanç, Baskıcı olmalarıdır.

Glykys isminin Notasyonları Nelerdir?

Glykys isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
K: Kars
Y: Yozgat
S: Sinop

Glykys Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
L: Lokum
Y: Yahya
K: Kadri
Y: Yahya
S: Serhat

Glykys isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
L: Lima
Y: Yankee
K: Kilo
Y: Yankee
S: Sierra

Glykys isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
L: Levent
Y: Yılmaz
K: Kalyon
Y: Yılmaz
S: Seydi

Glykys İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Glykys ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Glykys ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Glykys ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Glykys İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.