İsim Arama

Giorgos İsminin Anlamı Nedir? Giorgos Ne Demek?

Giorgos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Giorgos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Giorgos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Giorgos isminin anlamı nedir? Giorgos ne demek?

Giorgos isminin anlamı nedir?
  • Giorgos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Giorgos isminin kökeni: Yunanca
  • Giorgos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Giorgos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Giorgos ismindeki harf sayısı: 7
  • Giorgos isminin rengi: Mavi
  • Giorgos isminin nitelikeri: Tembel, Yaramaz, Pozitif, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Giorgos

Giorgos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Giorgos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Giorgos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Giorgos İsmiyle Uyumlu İsimler

Giorgos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Giorgos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Giorgos, Giogio, Giovanni, Pogos, Gioacchino, Giova

Giorgos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Giorgos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Giorgos İsmi Konulabilir Mi?

Giorgos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Giorgos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Giorgos İsmi Caiz Mi?

Giorgos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Giorgos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Giorgos İsminin Özellikleri

Giorgos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Giorgos İsminin Sayı Analizi

Giorgos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
İ: 12
O: 18
R: 21
G: 8
O: 18
S: 22

Giorgos isminin numerolojik değeri: 107

Giorgos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Giorgos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gözlerim her yerde arıyor seni
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Of çeker ağlarım giderim buradan
Rengarenk hayallerimiz vardı
Gözlerim her yerde arıyor seni
Of çeker ağlarım giderim buradan
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Giorgos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Giorgos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Giorgos

Giorgos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Giorgos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Giorgos

Giorgos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Giorgos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Giorgos

Giorgos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Giorgos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Giorgos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Giorgos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Enerjik, Sırdaş, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Giorgos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Giorgos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Kırılgan, İçine Kapanık, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Giorgos isminin Notasyonları Nelerdir?

Giorgos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
İ: İzmir
O: Ordu
R: Rize
G: Giresin
O: Ordu
S: Sinop

Giorgos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
İ: İrfan
O: Osman
R: Rasim
G: Galip
O: Osman
S: Serhat

Giorgos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
İ:
O: Oscar
R: Romeo
G: Golf
O: Oscar
S: Sierra

Giorgos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
İ: İstif
O: Oruç
R: Reis
G: Gabya
O: Oruç
S: Seydi

Giorgos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Giorgos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Giorgos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Giorgos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Giorgos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.