İsim Arama

Ghadir İsminin Anlamı Nedir? Ghadir Ne Demek?

Ghadir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ghadir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ghadir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ghadir isminin anlamı nedir? Ghadir ne demek?

Ghadir isminin anlamı nedir?
  • Ghadir isminin cinsiyeti: Kız
  • Ghadir isminin kökeni: Arapça
  • Ghadir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ghadir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ghadir ismindeki harf sayısı: 6
  • Ghadir isminin rengi: Pembe
  • Ghadir isminin nitelikeri: Tembel, Tez Canlı, İnatçı, Agresif, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ghadir

Ghadir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ghadir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Ghadir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ghadir İsmiyle Uyumlu İsimler

Ghadir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ghada, Ghadir, Ghaliya

Ghadir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Adir, Ghaith, Abdal-Qadir, Ghazi, Nadir, Abdulkadir, Muktedir, Qadir, Ghazanfar, Takdir

Ghadir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ghadir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ghadir İsmi Konulabilir Mi?

Ghadir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ghadir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ghadir İsmi Caiz Mi?

Ghadir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ghadir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ghadir İsminin Özellikleri

Ghadir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Ghadir İsminin Sayı Analizi

Ghadir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
H: 10
A: 1
D: 5
İ: 12
R: 21

Ghadir isminin numerolojik değeri: 57

Ghadir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Ghadir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gözlerim her yerde arıyor seni
Hala buradayım bak , seninleyim
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Dilara Ö.
İçeri sen girince
Rengarenk bir dünya kurmak için

Ghadir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ghadir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ghadir

Ghadir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ghadir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ghadir

Ghadir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ghadir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ghadir

Ghadir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ghadir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ghadir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ghadir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Sakin, Girişken, Güçlü, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Ghadir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ghadir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Panik, Agresif, Güçsüz, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Ghadir isminin Notasyonları Nelerdir?

Ghadir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
H: Hatay
A: Adana
D: Denizli
İ: İzmir
R: Rize

Ghadir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
H: Hasan
A: Ahmet
D: Davut
İ: İrfan
R: Rasim

Ghadir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
H: Hotel
A: Alfa
D: Delta
İ:
R: Romeo

Ghadir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
H: Halat
A: Aydın
D: Deniz
İ: İstif
R: Reis

Ghadir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ghadir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ghadir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ghadir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ghadir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.