İsim Arama

Gevheri İsminin Anlamı Nedir? Gevheri Ne Demek?

Gevheri ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gevheri isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gevheri isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gevheri isminin anlamı nedir? Gevheri ne demek?

Gevheri isminin anlamı nedir?
  • Gevheri isminin cinsiyeti: Erkek
  • Gevheri isminin kökeni: Farsça
  • Gevheri isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gevheri ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Gevheri ismindeki harf sayısı: 7
  • Gevheri isminin rengi: Mavi
  • Gevheri isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Dinibütün, Tez Canlı, Komik, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gevheri

Gevheri isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gevheri ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Gevheri isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gevheri İsmiyle Uyumlu İsimler

Gevheri İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ayperi, Sheri, Gevri, Geva, Gevher, Gökperi, Nurperi, Neri, Mahperi, Gülperi

Gevheri İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gevan, Beeri, Caferi, Güneri, Cevheri, Beri, Çeri, Köçeri, Askeri, Aleksanteri

Gevheri ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gevheri İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gevheri İsmi Konulabilir Mi?

Gevheri isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gevheri isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gevheri İsmi Caiz Mi?

Gevheri ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gevheri isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gevheri İsminin Özellikleri

Gevheri isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Gevheri İsminin Sayı Analizi

Gevheri isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
E: 6
V: 27
H: 10
E: 6
R: 21
İ: 12

Gevheri isminin numerolojik değeri: 90

Gevheri İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Gevheri İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gamzelerine dalıp gidiyorum
Ey Sevgili senin sevgin işlemiş yüreğime.
Varlığın hep bana umut ve huzur verdi
Hasretlerime özlemlerime son verdin
Ey Sevgili senin sevgin işlemiş yüreğime.
Resimlerde değil artık yanımda ol yarim
İnan deli kapıldım sana sevgili

Gevheri İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gevheri isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gevheri

Gevheri İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gevheri isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gevheri

Gevheri İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gevheri isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gevheri

Gevheri İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Gevheri: 17. yüzyılın önde gelen saz şairleri arasında sayılır.Gevheri, hayatı hakkında pek fazla bilgi yoktur. 17. yüzyılın ortalarında doğmuştur. Kırımlı olduğu sanılmaktadır. Bir şiirindeki "Bir kemter kulundur Garip Mehemmed" dizesinden adının “Mehmed” olduğu anlaşılmaktadır. Medrese eğitimi almıştır. Aruz ve hece ölçüsü ile şiirler yazmıştır. Musiki ile de ilgilenmiş olan Gevheri’nin kenakam vardır. Aruz ile yazdığı şiirlerinde başta Fuzuli olmak üzere klasik şairlerimizin tesiri görülür. Gevheri, h...
Gevheri İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gevheri ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Sportmen, Sakin, Maceracı, Enerjik olmalarıdır.

Gevheri İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gevheri ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Panik, Gaddar, Kırılgan olmalarıdır.

Gevheri isminin Notasyonları Nelerdir?

Gevheri isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
V: Van
H: Hatay
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir

Gevheri Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
V: Vehbi
H: Hasan
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan

Gevheri isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
V: Victor
H: Hotel
E: Echo
R: Romeo
İ:

Gevheri isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
V: Vatan
H: Halat
E: Engin
R: Reis
İ: İstif

Gevheri İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gevheri ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gevheri ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gevheri ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gevheri İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.