İsim Arama

Gethsemane İsminin Anlamı Nedir? Gethsemane Ne Demek?

Gethsemane ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gethsemane isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gethsemane isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gethsemane isminin anlamı nedir? Gethsemane ne demek?

Gethsemane isminin anlamı nedir?
  • Gethsemane isminin cinsiyeti: Kız
  • Gethsemane isminin kökeni: Yunanca
  • Gethsemane isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gethsemane ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gethsemane ismindeki harf sayısı: 10
  • Gethsemane isminin rengi: Pembe
  • Gethsemane isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Romantik, Tez Canlı, Dürüst, Uyumlu, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gethsemane

Gethsemane isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gethsemane ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Gethsemane isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gethsemane İsmiyle Uyumlu İsimler

Gethsemane İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Resane, Ivane, Behnane, Reyhane, Birtane, Gethsemane, Şahdane, Şagane, Gültane, Şahane

Gethsemane İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Dücane, Hasane, Dane, Ane

Gethsemane ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gethsemane İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gethsemane İsmi Konulabilir Mi?

Gethsemane isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gethsemane isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gethsemane İsmi Caiz Mi?

Gethsemane ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gethsemane isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gethsemane İsminin Özellikleri

Gethsemane isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Gethsemane İsminin Sayı Analizi

Gethsemane isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
E: 6
T: 24
H: 10
S: 22
E: 6
M: 16
A: 1
N: 17
E: 6

Gethsemane isminin numerolojik değeri: 116

Gethsemane İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Gethsemane İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gözlerim her yerde arıyor seni
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Tek tanem yüreği elmas sevdiğim
Hülyalarımı çaldın
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Artık seninim ve seninleyim
Ne olur bırakma beni
Elim ayağım tutuldu seni görünce

Gethsemane İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gethsemane isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gethsemane

Gethsemane İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gethsemane isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gethsemane

Gethsemane İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gethsemane isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gethsemane

Gethsemane İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gethsemane ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gethsemane İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gethsemane ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Canayakın, Sakin, Espirili, Zeki, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Gethsemane İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gethsemane ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Sessiz, Panik, Baskıcı, Sanat Yönü Başarısız, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Gethsemane isminin Notasyonları Nelerdir?

Gethsemane isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
T: Tokat
H: Hatay
S: Sinop
E: Edirne
M: Muş
A: Adana
N: Niğde
E: Edirne

Gethsemane Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
T: Temel
H: Hasan
S: Serhat
E: Ekrem
M: Mehmet
A: Ahmet
N: Nizam
E: Ekrem

Gethsemane isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
T: Tanfo
H: Hotel
S: Sierra
E: Echo
M: Mike
A: Alfa
N: November
E: Echo

Gethsemane isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
T: Turgut
H: Halat
S: Seydi
E: Engin
M: Merih
A: Aydın
N: Neptün
E: Engin

Gethsemane İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gethsemane ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gethsemane ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gethsemane ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gethsemane İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.