İsim Arama

Gediz İsminin Anlamı Nedir? Gediz Ne Demek?

Gediz ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gediz isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gediz isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gediz isminin anlamı nedir? Gediz ne demek?

Gediz isminin anlamı nedir?
  • Gediz isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Gediz isminin kökeni: Türkçe
  • Gediz isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gediz ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Gediz ismindeki harf sayısı: 5
  • Gediz isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Gediz isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Agresif, Yaramaz, Uyumsuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gediz

Gediz isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gediz ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.

Gediz isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gediz İsmiyle Uyumlu İsimler

Gediz İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Geder, Gederah, Gederothaim

Gediz İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gedeon, Gediktaş, Gedalya, Ediz, Gedikbaş, Gedik, Gedikbay

Gediz ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gediz İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gediz İsmi Konulabilir Mi?

Gediz isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gediz isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gediz İsmi Caiz Mi?

Gediz ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gediz isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gediz İsminin Özellikleri

Gediz isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Gediz İsminin Sayı Analizi

Gediz isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
E: 6
D: 5
İ: 12
Z: 29

Gediz isminin numerolojik değeri: 60

Gediz İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Gediz İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gün bizim günümüz gel de sevdamız tutuşsun en derinden
En büyük sevdam sensin ey yarim
Dertleri kederleri siler atarız
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Zorlukları birlikte yeneriz yarim

Gediz İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gediz isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gediz

Gediz İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gediz isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gediz

Gediz İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gediz isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gediz

Gediz İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gediz ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gediz İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gediz ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Güçlü, Enerjik, Bilimsel olmalarıdır.

Gediz İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gediz ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Kırılgan, Hurafeci olmalarıdır.

Gediz isminin Notasyonları Nelerdir?

Gediz isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
D: Denizli
İ: İzmir
Z: Zonguldak

Gediz Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
D: Davut
İ: İrfan
Z: Zühtü

Gediz isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
D: Delta
İ:
Z: Zulu

Gediz isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
D: Deniz
İ: İstif
Z: Zuhal

Gediz İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gediz ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gediz ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gediz ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gediz İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.