İsim Arama

Gazi İsminin Anlamı Nedir? Gazi Ne Demek?

Gazi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gazi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gazi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gazi isminin anlamı nedir? Gazi ne demek?

Gazi isminin anlamı nedir?
  • Gazi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Gazi isminin kökeni: Arapça
  • Gazi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gazi ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Gazi ismindeki harf sayısı: 4
  • Gazi isminin rengi: Mavi
  • Gazi isminin nitelikeri: Tembel, İnatçı, Uyumsuz, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gazi

Gazi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gazi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Gazi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gazi İsmiyle Uyumlu İsimler

Gazi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Şanazi, Gazale, Gehazi

Gazi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Şazi, Ergazi, Gazanfer, Gazel, Gazi, İlgazi, Ghazi, Razi, Niyazi, Gaza

Gazi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gazi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gazi İsmi Konulabilir Mi?

Gazi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gazi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gazi İsmi Caiz Mi?

Gazi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gazi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gazi İsminin Özellikleri

Gazi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Gazi İsminin Sayı Analizi

Gazi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
A: 1
Z: 29
İ: 12

Gazi isminin numerolojik değeri: 50

Gazi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Gazi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gamzelerine dalıp gidiyorum
Aşk böyle birşeymiş demek
Zor değil inan yarim yarın bizimdir
İnan deli kapıldım sana sevgili

Gazi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gazi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gazi

Gazi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gazi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gazi

Gazi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gazi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gazi

Gazi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gazi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gazi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gazi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Girişken, Bilimsel, Enerjik olmalarıdır.

Gazi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gazi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Agresif, Hurafeci, Kırılgan olmalarıdır.

Gazi isminin Notasyonları Nelerdir?

Gazi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
A: Adana
Z: Zonguldak
İ: İzmir

Gazi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
A: Ahmet
Z: Zühtü
İ: İrfan

Gazi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
A: Alfa
Z: Zulu
İ:

Gazi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
A: Aydın
Z: Zuhal
İ: İstif

Gazi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gazi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gazi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gazi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gazi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.