İsim Arama

Gamil İsminin Anlamı Nedir? Gamil Ne Demek?

Gamil ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gamil isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gamil isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gamil isminin anlamı nedir? Gamil ne demek?

Gamil isminin anlamı nedir?
  • Gamil isminin cinsiyeti: Erkek
  • Gamil isminin kökeni: Arapça
  • Gamil isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gamil ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gamil ismindeki harf sayısı: 5
  • Gamil isminin rengi: Mavi
  • Gamil isminin nitelikeri: Tembel, İnatçı, Uyumlu, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gamil

Gamil isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gamil ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Gamil isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gamil İsmiyle Uyumlu İsimler

Gamil İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gamila, Gamze, Gamma

Gamil İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cemil, Kamil, Gamaliël, Emil, Gamal, Hamil, Tekmil, Gamil, Jamil, Amil

Gamil ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gamil İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gamil İsmi Konulabilir Mi?

Gamil isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gamil isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gamil İsmi Caiz Mi?

Gamil ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gamil isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gamil İsminin Özellikleri

Gamil isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Gamil İsminin Sayı Analizi

Gamil isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
A: 1
M: 16
İ: 12
L: 15

Gamil isminin numerolojik değeri: 52

Gamil İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Gamil İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gözlerim her yerde arıyor seni
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Mutlu musun söyle şimdi bensiz
İçeri sen girince
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim

Gamil İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gamil isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gamil

Gamil İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gamil isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gamil

Gamil İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gamil isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gamil

Gamil İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gamil ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gamil İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gamil ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Girişken, Zeki, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Gamil İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gamil ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Agresif, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Gamil isminin Notasyonları Nelerdir?

Gamil isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
A: Adana
M: Muş
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Gamil Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
A: Ahmet
M: Mehmet
İ: İrfan
L: Lokum

Gamil isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
A: Alfa
M: Mike
İ:
L: Lima

Gamil isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
A: Aydın
M: Merih
İ: İstif
L: Levent

Gamil İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gamil ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gamil ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gamil ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gamil İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.