İsim Arama

Galip İsminin Anlamı Nedir? Galip Ne Demek?

Galip ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Galip isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Galip isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Galip isminin anlamı nedir? Galip ne demek?

Galip isminin anlamı nedir?
  • Galip isminin cinsiyeti: Erkek
  • Galip isminin kökeni: Arapça
  • Galip isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Galip ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Galip ismindeki harf sayısı: 5
  • Galip isminin rengi: Mavi
  • Galip isminin nitelikeri: Tembel, İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Haylaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Galip

Galip isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Galip ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.

Galip isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Galip İsmiyle Uyumlu İsimler

Galip İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Galenka, Galya, Galice, Galatia, Galit, Galibe, Andelip, Galia

Galip İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abdulmuttalip, Galust, Galil, Filip, Ergalip, Galal, Fillip, Gal, Galip, Talip

Galip ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Galip İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Galip İsmi Konulabilir Mi?

Galip isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Galip isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Galip İsmi Caiz Mi?

Galip ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Galip isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Galip İsminin Özellikleri

Galip isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Galip İsminin Sayı Analizi

Galip isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
A: 1
L: 15
İ: 12
P: 20

Galip isminin numerolojik değeri: 56

Galip İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Galip İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gücüm kalmaz özlerim seni
Ağlama yarim mutluluk yakın
Lütfen beni sensizlige mahkum etme.
İçimde umut olursun yarim
Prensim oldun beyaz atınla

Galip İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Galip isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Galip

Galip İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Galip isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Galip

Galip İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Galip isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Galip

Galip İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Galip Öztürk: Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarından biri olan Metro Şirketler Grubu'nun sahibidir. Galip Öztürk, 19 Nisan 1965 tarihinde Samsun’un Ayvacık ilçesinde ailesinin beş çocuğundan biri olarak doğmuştur. Babası İsmail Öztürk'dür. İlköğrenimini Çarşamba'da tamamladıktan sonra 13 yaşındayken istanbul'a giderek Topkapı'da bir çay ocağında çalışmaya başladı. Ardından o zamanlar Topkapı'da bulunan şehir terminalinde çay ocağı ve tuvalet işletmeciliği yapmaya başladı.Kısa sürede zengi...
Galip İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Galip ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Girişken, Yetenekli, Enerjik, Özgüvenli olmalarıdır.

Galip İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Galip ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Agresif, Obur, Kırılgan, Kendini Beğenmiş olmalarıdır.

Galip isminin Notasyonları Nelerdir?

Galip isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
P: Polatlı

Galip Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
P: Poyraz

Galip isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
A: Alfa
L: Lima
İ:
P: Papa

Galip isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
P: Poyraz

Galip İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Galip ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Galip ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Galip ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Galip İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.