İsim Arama

Fotis İsminin Anlamı Nedir? Fotis Ne Demek?

Fotis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Fotis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Fotis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Fotis isminin anlamı nedir? Fotis ne demek?

Fotis isminin anlamı nedir?
  • Fotis isminin cinsiyeti: Erkek
  • Fotis isminin kökeni: Yunanca
  • Fotis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Fotis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Fotis ismindeki harf sayısı: 5
  • Fotis isminin rengi: Mavi
  • Fotis isminin nitelikeri: Sinirli, Pozitif, Romantik, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Fotis

Fotis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Fotis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Fotis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Fotis İsmiyle Uyumlu İsimler

Fotis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Fotini, Myrtis, Clematis, Metis, Fotina

Fotis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Eustis, Fotis, Attis, Panagiotis, Stamatis, Otis

Fotis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Fotis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Fotis İsmi Konulabilir Mi?

Fotis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Fotis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Fotis İsmi Caiz Mi?

Fotis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Fotis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Fotis İsminin Özellikleri

Fotis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Fotis İsminin Sayı Analizi

Fotis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
O: 18
T: 24
İ: 12
S: 22

Fotis isminin numerolojik değeri: 83

Fotis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Fotis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fakat sen erişilmez nede ulaşılmazdım ama hep çekiciydin
Onur Ayva
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Sen gidersen ben biterim.

Fotis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Fotis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Fotis

Fotis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Fotis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Fotis

Fotis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Fotis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Fotis

Fotis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Fotis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Fotis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Fotis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Sırdaş, Canayakın, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Fotis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Fotis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, İçine Kapanık, Sessiz, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Fotis isminin Notasyonları Nelerdir?

Fotis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
O: Ordu
T: Tokat
İ: İzmir
S: Sinop

Fotis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
O: Osman
T: Temel
İ: İrfan
S: Serhat

Fotis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
O: Oscar
T: Tanfo
İ:
S: Sierra

Fotis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
O: Oruç
T: Turgut
İ: İstif
S: Seydi

Fotis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Fotis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Fotis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Fotis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Fotis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.