İsim Arama

Filips İsminin Anlamı Nedir? Filips Ne Demek?

Filips ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Filips isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Filips isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Filips isminin anlamı nedir? Filips ne demek?

Filips isminin anlamı nedir?
  • Filips isminin cinsiyeti: Erkek
  • Filips isminin kökeni: Yunanca
  • Filips isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Filips ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Filips ismindeki harf sayısı: 6
  • Filips isminin rengi: Mavi
  • Filips isminin nitelikeri: Sinirli, Yaramaz, Gösterişli, Haylaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Filips

Filips isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Filips ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Filips isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Filips İsmiyle Uyumlu İsimler

Filips İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Filomenia, Filiz, Filbahar, Filia

Filips İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Filizer, Filip, Filips, Fillip

Filips ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Filips İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Filips İsmi Konulabilir Mi?

Filips isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Filips isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Filips İsmi Caiz Mi?

Filips ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Filips isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Filips İsminin Özellikleri

Filips isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Filips İsminin Sayı Analizi

Filips isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
İ: 12
L: 15
İ: 12
P: 20
S: 22

Filips isminin numerolojik değeri: 88

Filips İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Filips İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farklısın herkesten inan  ey yar
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
İnan öyle çok sevdim ki seni anlayamazsın
Prenseslerden bile daha güzelsin
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni

Filips İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Filips isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Filips

Filips İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Filips isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Filips

Filips İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Filips isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Filips

Filips İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Filips ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Filips İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Filips ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Enerjik, Yetenekli, Özgüvenli, Espirili olmalarıdır.

Filips İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Filips ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Kırılgan, Obur, Kendini Beğenmiş, Baskıcı olmalarıdır.

Filips isminin Notasyonları Nelerdir?

Filips isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
P: Polatlı
S: Sinop

Filips Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
İ: İrfan
L: Lokum
İ: İrfan
P: Poyraz
S: Serhat

Filips isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
İ:
L: Lima
İ:
P: Papa
S: Sierra

Filips isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
İ: İstif
L: Levent
İ: İstif
P: Poyraz
S: Seydi

Filips İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Filips ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Filips ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Filips ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Filips İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.