İsim Arama

Feroze İsminin Anlamı Nedir? Feroze Ne Demek?

Feroze ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Feroze isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Feroze isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Feroze isminin anlamı nedir? Feroze ne demek?

Feroze isminin anlamı nedir?
  • Feroze isminin cinsiyeti: Erkek
  • Feroze isminin kökeni: Arapça
  • Feroze isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Feroze ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Feroze ismindeki harf sayısı: 6
  • Feroze isminin rengi: Mavi
  • Feroze isminin nitelikeri: Sinirli, Çalışkan, Komik, Pozitif, Uyumsuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Feroze

Feroze isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Feroze ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Feroze isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Feroze İsmiyle Uyumlu İsimler

Feroze İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Feraset, Ferve, Feri, Fernur, Fermude, Ferda, Feriha, Ferzane, Ferzi, Ferhunde

Feroze İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ferdi, Ferruh, Feriz, Ferdal, Ferih, Feragat, Fersan, Ferhattin, Ferhan, Fermani

Feroze ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Feroze İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Feroze İsmi Konulabilir Mi?

Feroze isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Feroze isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Feroze İsmi Caiz Mi?

Feroze ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Feroze isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Feroze İsminin Özellikleri

Feroze isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Feroze İsminin Sayı Analizi

Feroze isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
E: 6
R: 21
O: 18
Z: 29
E: 6

Feroze isminin numerolojik değeri: 87

Feroze İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Feroze İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fatma Soyalan
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Rahat uyuyamazdım saçının kokusu duymayınca,
Okyanus misali sana gönlümü verdim
Zehretme arık bu gününü de..
En güzel sen hep benimle hep benim kal

Feroze İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Feroze isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Feroze

Feroze İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Feroze isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Feroze

Feroze İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Feroze isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Feroze

Feroze İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Feroze ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Feroze İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Feroze ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Duygusal, Maceracı, Sırdaş, Bilimsel olmalarıdır.

Feroze İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Feroze ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Gereksiz İnatçı, Gaddar, İçine Kapanık, Hurafeci olmalarıdır.

Feroze isminin Notasyonları Nelerdir?

Feroze isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
E: Edirne
R: Rize
O: Ordu
Z: Zonguldak
E: Edirne

Feroze Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
E: Ekrem
R: Rasim
O: Osman
Z: Zühtü
E: Ekrem

Feroze isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
E: Echo
R: Romeo
O: Oscar
Z: Zulu
E: Echo

Feroze isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
E: Engin
R: Reis
O: Oruç
Z: Zuhal
E: Engin

Feroze İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Feroze ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Feroze ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Feroze ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Feroze İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.