İsim Arama

Faraşin İsminin Anlamı Nedir? Faraşin Ne Demek?

Faraşin ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Faraşin isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Faraşin isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Faraşin isminin anlamı nedir? Faraşin ne demek?

Faraşin isminin anlamı nedir?
  • Faraşin isminin cinsiyeti: Kız
  • Faraşin isminin kökeni: Kürtçe
  • Faraşin isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Faraşin ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Faraşin ismindeki harf sayısı: 7
  • Faraşin isminin rengi: Pembe
  • Faraşin isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Komik, Çağdaş, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Faraşin

Faraşin isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Faraşin ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
Ş: Çok üretken ve güçlü. Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Faraşin isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Faraşin İsmiyle Uyumlu İsimler

Faraşin İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Farah, Farise, Dilnişin, Morişin, Farida, Faraşin, Pelşin, Faridah, Fareeda, Farhana

Faraşin İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Fares, Faran, Fareed, Afşin, Farid, Farik, Kökşin, Faraq, Faruq, Faruk

Faraşin ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Faraşin İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Faraşin İsmi Konulabilir Mi?

Faraşin isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Faraşin isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Faraşin İsmi Caiz Mi?

Faraşin ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Faraşin isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Faraşin İsminin Özellikleri

Faraşin isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça azimli ve dışa dönük insanlardır. Girdikleri ortamlarda hemen dikkat çekerler. Kendilerine güvenleri tamdır. Sevecen , sempatik ve bir o kadar da çılgın insanlar olabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Faraşin İsminin Sayı Analizi

Faraşin isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
R: 21
A: 1
Ş: 23
İ: 12
N: 17

Faraşin isminin numerolojik değeri: 82

Faraşin İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Faraşin İsmi İle Akrostiş Şiirler

Farkında olmadan aşık oldum ben sana
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Rengarenk bir dünya kurmak için
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Şevkatli ve derin bakışlarının içinde kayboluyorum
İçeri sen girince
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…

Faraşin İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Faraşin isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Faraşin

Faraşin İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Faraşin isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Faraşin

Faraşin İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Faraşin isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Faraşin

Faraşin İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Faraşin ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Faraşin İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Faraşin ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Maceracı, Üretken, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Faraşin İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Faraşin ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Gaddar, Korkak, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Faraşin isminin Notasyonları Nelerdir?

Faraşin isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
R: Rize
A: Adana
Ş: Şırnak
İ: İzmir
N: Niğde

Faraşin Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
R: Rasim
A: Ahmet
Ş: Şaban
İ: İrfan
N: Nizam

Faraşin isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
R: Romeo
A: Alfa
Ş:
İ:
N: November

Faraşin isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
R: Reis
A: Aydın
Ş:
İ: İstif
N: Neptün

Faraşin İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Faraşin ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Faraşin ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Faraşin ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Faraşin İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Heja Tas
23.05.2016

Kardesiminde ismi farasin cok cok guzel👯👯👰.