İsim Arama

Faik İsminin Anlamı Nedir? Faik Ne Demek?

Faik ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Faik isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Faik isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Faik isminin anlamı nedir? Faik ne demek?

Faik isminin anlamı nedir?
  • Faik isminin cinsiyeti: Erkek
  • Faik isminin kökeni: Arapça
  • Faik isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Faik ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Faik ismindeki harf sayısı: 4
  • Faik isminin rengi: Mavi
  • Faik isminin nitelikeri: Sinirli, İnatçı, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Faik

Faik isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Faik ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Faik isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Faik İsmiyle Uyumlu İsimler

Faik İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Faika, Faize, Faiza

Faik İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Faik, Şaik, Faiz, Faisal, Zaik, Raik

Faik ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Faik İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Faik İsmi Konulabilir Mi?

Faik isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Faik isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Faik İsmi Caiz Mi?

Faik ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Faik isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Faik İsminin Özellikleri

Faik isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Faik İsminin Sayı Analizi

Faik isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

F: 7
A: 1
İ: 12
K: 14

Faik isminin numerolojik değeri: 34

Faik İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Faik İsmi İle Akrostiş Şiirler

Fallar bile sana çıkardı, ayrılık bizi vurmadan önce.
Aşkını her yerde haykırıyorum ben
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen

Faik İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Faik isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Faik

Faik İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Faik isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Faik

Faik İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Faik isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Faik

Faik İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Faik Öztürk: Esas işi hurdacılıkHiç ummadığı bir anda Safiye Soyman ile tanıştı. Israr üzerine birlikte bir televizyon programına katıldı. Ardından teklifler geldi, bir anda herkesin tanıdığı bir insan oldu. Faik Öztürk, 13 Nisan 1962 tarihinde Elazığ Ağın’da doğmuştur. Babası İhsan Öztürk bir astsubaydı.Çankaya Lisesi’nde okudu. Lise ikinci sınıftayken okulu bıraktı. Daha sonra Ankara’daki istanbul yolunda bir fabrikada tuvaletleri temizleyip yerleri silme işine girdi. Bir buçuk sene sonra, el yazısı çok dü...
  • Faik Ergin: Faik Ergin, 16 Şubat 1978 tarihinde İskenderun’da doğmuştur. Liseyi İskenderun Anadolu Lisesi ve Libya’da İngiliz Kolejinde okudu. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Faik Ergin, 2000 Yıve Best Model of Turkey ve Best Model of World yarışmalarına katıldı. Şahika Tekand Studio’sunda oyunculuk eğitimi aldı.2000 yılında yönetmenliğini Mustafa Altıoklar’ın yaptığı “Fosforlu Cevriye” adlı filmde Özgü Namal, Ali Sunal, Aysel Gürel, Yeşim Salkım ile beraber rol aldı....
  • Faik Tunay: Hitabeti ve konuşma tarzıyla fark yaratan CHP’li milletvekilidir.Faik Tunay, 5 Mart 1981 tarihinde istanbul'da Rumeli Balkan ve Trabzon kökenli bir ailenin ilk çocuğu olarak doğmuştur. Babasının adı Sait Erdal, annesinin adı Zeynep'tir. İlk-orta ve lise öğrenimini Şişli Terakki Lisesi'nde tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite eğitimi bittikten sonra ortaokul yıllarında öğrenmeye başladığı yabancı dillerini geliştirmek i...
Faik İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Faik ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Uysal, Girişken, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Faik İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Faik ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güven Vermeyen, Agresif, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Faik isminin Notasyonları Nelerdir?

Faik isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

F: Fatsa
A: Adana
İ: İzmir
K: Kars

Faik Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Fatih
A: Ahmet
İ: İrfan
K: Kadri

Faik isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Foxtrot
A: Alfa
İ:
K: Kilo

Faik isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

F: Felenk
A: Aydın
İ: İstif
K: Kalyon

Faik İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Faik ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Faik ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Faik ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Faik İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.