İsim Arama

Exodus İsminin Anlamı Nedir? Exodus Ne Demek?

Exodus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Exodus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Exodus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Exodus isminin anlamı nedir? Exodus ne demek?

Exodus isminin anlamı nedir?
  • Exodus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Exodus isminin kökeni: Yunanca
  • Exodus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Exodus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Exodus ismindeki harf sayısı: 6
  • Exodus isminin rengi: Mavi
  • Exodus isminin nitelikeri: Çalışkan, Yaratıcı, Pozitif, Agresif, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Exodus

Exodus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Exodus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
:
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Exodus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Exodus İsmiyle Uyumlu İsimler

Exodus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Exodus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Medus, Kuddus, Exodus

Exodus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Exodus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Exodus İsmi Konulabilir Mi?

Exodus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Exodus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Exodus İsmi Caiz Mi?

Exodus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Exodus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Exodus İsminin Özellikleri

Exodus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Exodus İsminin Sayı Analizi

Exodus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
: 0
O: 18
D: 5
U: 25
S: 22

Exodus isminin numerolojik değeri: 76

Exodus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Exodus İsmi İle Akrostiş Şiirler

En çok istediğim sensin sevdiğim
Onur Ayva
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
Uzaklarda değil sen hep benimle ol
Sen gidersen ben biterim.

Exodus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Exodus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Exodus

Exodus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Exodus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Exodus

Exodus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Exodus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Exodus

Exodus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Exodus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Exodus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Exodus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Çok Yetenekli, Sırdaş, Güçlü, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Exodus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Exodus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Alaycı, İçine Kapanık, Güçsüz, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Exodus isminin Notasyonları Nelerdir?

Exodus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
X:
O: Ordu
D: Denizli
U: Uşak
S: Sinop

Exodus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
X: İkiz
O: Osman
D: Davut
U: Ufuk
S: Serhat

Exodus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
X: X-Ray
O: Oscar
D: Delta
U: Uniform
S: Sierra

Exodus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
X: İkiz
O: Oruç
D: Deniz
U: Umman
S: Seydi

Exodus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Exodus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Exodus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Exodus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Exodus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.