İsim Arama

Evike İsminin Anlamı Nedir? Evike Ne Demek?

Evike ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Evike isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Evike isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Evike isminin anlamı nedir? Evike ne demek?

Evike isminin anlamı nedir?
  • Evike isminin cinsiyeti: Kız
  • Evike isminin kökeni: İbranice
  • Evike isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Evike ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Evike ismindeki harf sayısı: 5
  • Evike isminin rengi: Pembe
  • Evike isminin nitelikeri: Çalışkan, Dinibütün, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Evike

Evike isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Evike ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Evike isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Evike İsmiyle Uyumlu İsimler

Evike İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Evika, Evita, Evin, İsenbike, Uğanbike, Evie, Atike, Aybike, Helike, Nazbike

Evike İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Evirgen, Dike

Evike ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Evike İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Evike İsmi Konulabilir Mi?

Evike isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Evike isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Evike İsmi Caiz Mi?

Evike ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Evike isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Evike İsminin Özellikleri

Evike isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Evike İsminin Sayı Analizi

Evike isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
V: 27
İ: 12
K: 14
E: 6

Evike isminin numerolojik değeri: 65

Evike İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Evike İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ellerim boşlukla seni bekliyorum
Varlığın sensizlikten bir haber
İçinden at tüm hüzünleri
K ablim attığı sürece sen içinde kalacaksın
Ellerim boşlukla seni bekliyorum

Evike İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Evike isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Evike

Evike İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Evike isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Evike

Evike İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Evike isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Evike

Evike İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Evike ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Evike İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Evike ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Sportmen, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Evike İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Evike ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Evike isminin Notasyonları Nelerdir?

Evike isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
V: Van
İ: İzmir
K: Kars
E: Edirne

Evike Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
V: Vehbi
İ: İrfan
K: Kadri
E: Ekrem

Evike isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
V: Victor
İ:
K: Kilo
E: Echo

Evike isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
V: Vatan
İ: İstif
K: Kalyon
E: Engin

Evike İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Evike ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Evike ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Evike ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Evike İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.