İsim Arama

Evfimi İsminin Anlamı Nedir? Evfimi Ne Demek?

Evfimi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Evfimi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Evfimi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Evfimi isminin anlamı nedir? Evfimi ne demek?

Evfimi isminin anlamı nedir?
  • Evfimi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Evfimi isminin kökeni: Yunanca
  • Evfimi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Evfimi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Evfimi ismindeki harf sayısı: 6
  • Evfimi isminin rengi: Mavi
  • Evfimi isminin nitelikeri: Çalışkan, Dinibütün, Sinirli, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Evfimi

Evfimi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Evfimi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Evfimi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Evfimi İsmiyle Uyumlu İsimler

Evfimi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Evfemia

Evfimi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Evfa, Samimi, Shimi, Evfimi, Nesimi

Evfimi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Evfimi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Evfimi İsmi Konulabilir Mi?

Evfimi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Evfimi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Evfimi İsmi Caiz Mi?

Evfimi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Evfimi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Evfimi İsminin Özellikleri

Evfimi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Evfimi İsminin Sayı Analizi

Evfimi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
V: 27
F: 7
İ: 12
M: 16
İ: 12

Evfimi isminin numerolojik değeri: 80

Evfimi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Evfimi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Elim ayağım tutuldu seni görünce
Varlığın yine bana mutluluk verir
Farkında olmadan deli kapıldım yarim
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
İsimlerimiz hafızalara kazınsın

Evfimi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Evfimi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Evfimi

Evfimi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Evfimi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Evfimi

Evfimi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Evfimi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Evfimi

Evfimi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Evfimi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Evfimi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Evfimi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Sportmen, Uysal, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Evfimi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Evfimi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Güven Vermeyen, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Evfimi isminin Notasyonları Nelerdir?

Evfimi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
V: Van
F: Fatsa
İ: İzmir
M: Muş
İ: İzmir

Evfimi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
V: Vehbi
F: Fatih
İ: İrfan
M: Mehmet
İ: İrfan

Evfimi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
V: Victor
F: Foxtrot
İ:
M: Mike
İ:

Evfimi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
V: Vatan
F: Felenk
İ: İstif
M: Merih
İ: İstif

Evfimi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Evfimi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Evfimi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Evfimi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Evfimi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.