İsim Arama

Evangiline İsminin Anlamı Nedir? Evangiline Ne Demek?

Evangiline ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Evangiline isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Evangiline isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Evangiline isminin anlamı nedir? Evangiline ne demek?

Evangiline isminin anlamı nedir?
  • Evangiline isminin cinsiyeti: Kız
  • Evangiline isminin kökeni: Yunanca
  • Evangiline isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Evangiline ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Evangiline ismindeki harf sayısı: 10
  • Evangiline isminin rengi: Pembe
  • Evangiline isminin nitelikeri: Çalışkan, Dinibütün, İnatçı, Misafirperver, Tembel, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Evangiline

Evangiline isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Evangiline ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Evangiline isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Evangiline İsmiyle Uyumlu İsimler

Evangiline İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Armine, Nerine, Delphine, Koline, Katharine, Muine, Evangelyn, Micheline, Fatine, Bihine

Evangiline İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Evaan, Evangelos

Evangiline ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Evangiline İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Evangiline İsmi Konulabilir Mi?

Evangiline isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Evangiline isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Evangiline İsmi Caiz Mi?

Evangiline ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Evangiline isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Evangiline İsminin Özellikleri

Evangiline isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Evangiline İsminin Sayı Analizi

Evangiline isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
V: 27
A: 1
N: 17
G: 8
İ: 12
L: 15
İ: 12
N: 17
E: 6

Evangiline isminin numerolojik değeri: 121

Evangiline İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Evangiline İsmi İle Akrostiş Şiirler

Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Varlığın yine bana mutluluk verir
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Lal olmuş dilime şiir sen ol yar
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Ne olur bu yürekte tek aşk olarak sen kal
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı

Evangiline İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Evangiline isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Evangiline

Evangiline İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Evangiline isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Evangiline

Evangiline İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Evangiline isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Evangiline

Evangiline İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Evangiline ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Evangiline İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Evangiline ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Sportmen, Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Evangiline İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Evangiline ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Evangiline isminin Notasyonları Nelerdir?

Evangiline isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
V: Van
A: Adana
N: Niğde
G: Giresin
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
N: Niğde
E: Edirne

Evangiline Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
V: Vehbi
A: Ahmet
N: Nizam
G: Galip
İ: İrfan
L: Lokum
İ: İrfan
N: Nizam
E: Ekrem

Evangiline isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
V: Victor
A: Alfa
N: November
G: Golf
İ:
L: Lima
İ:
N: November
E: Echo

Evangiline isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
V: Vatan
A: Aydın
N: Neptün
G: Gabya
İ: İstif
L: Levent
İ: İstif
N: Neptün
E: Engin

Evangiline İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Evangiline ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Evangiline ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Evangiline ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Evangiline İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.