İsim Arama

Ergümen İsminin Anlamı Nedir? Ergümen Ne Demek?

Ergümen ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ergümen isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ergümen isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ergümen isminin anlamı nedir? Ergümen ne demek?

Ergümen isminin anlamı nedir?
  • Ergümen isminin cinsiyeti: Erkek
  • Ergümen isminin kökeni: Türkçe
  • Ergümen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ergümen ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Ergümen ismindeki harf sayısı: 7
  • Ergümen isminin rengi: Mavi
  • Ergümen isminin nitelikeri: Çalışkan, Komik, Tembel, Çekici, Uyumlu, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ergümen

Ergümen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ergümen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
Ü: Sessiz bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder. Sessiz ve derinden ilerlerler.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Ergümen isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ergümen İsmiyle Uyumlu İsimler

Ergümen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Belmen, Semen, Ergem, Erguvan, Erge, Karmen, Çimen, Gülçimen

Ergümen İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ergümen, Ergüner, Kirmen, Ülkümen, Köymen, Ergener, Selekmen, Ergökmen, Bilmen, Erginel

Ergümen ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ergümen İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ergümen İsmi Konulabilir Mi?

Ergümen isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ergümen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ergümen İsmi Caiz Mi?

Ergümen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ergümen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ergümen İsminin Özellikleri

Ergümen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ergümen İsminin Sayı Analizi

Ergümen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
R: 21
G: 8
Ü: 26
M: 16
E: 6
N: 17

Ergümen isminin numerolojik değeri: 100

Ergümen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Ergümen İsmi İle Akrostiş Şiirler

En büyük sevdam sensin ey yarim
Resimlerine bakıp hayaller kurup
Gecelerim seninle gündüze ulaşır
Üzüm gözlü yarim sevdamın ismisin sen
Mutluluk kaynağım sensin
En büyük sevdam sensin ey yarim
Nedensiz ayrılıklara bir son ver ne olur

Ergümen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ergümen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ergümen

Ergümen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ergümen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ergümen

Ergümen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ergümen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ergümen

Ergümen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ergümen ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ergümen İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ergümen ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Maceracı, Hırslı, Sağlamcı, Zeki, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Ergümen İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ergümen ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Gaddar, Sır Saklayamayan, Sinsi, Sanat Yönü Başarısız, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Ergümen isminin Notasyonları Nelerdir?

Ergümen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
R: Rize
G: Giresin
Ü: Ünye
M: Muş
E: Edirne
N: Niğde

Ergümen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
R: Rasim
G: Galip
Ü: Ümit
M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam

Ergümen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
R: Romeo
G: Golf
Ü:
M: Mike
E: Echo
N: November

Ergümen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
R: Reis
G: Gabya
Ü:
M: Merih
E: Engin
N: Neptün

Ergümen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ergümen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ergümen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ergümen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ergümen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.