İsim Arama

Endymion İsminin Anlamı Nedir? Endymion Ne Demek?

Endymion ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Endymion isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Endymion isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Endymion isminin anlamı nedir? Endymion ne demek?

Endymion isminin anlamı nedir?
  • Endymion isminin cinsiyeti: Erkek
  • Endymion isminin kökeni: Yunanca
  • Endymion isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Endymion ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Endymion ismindeki harf sayısı: 8
  • Endymion isminin rengi: Mavi
  • Endymion isminin nitelikeri: Çalışkan, Misafirperver, Agresif, Maceracı, Uyumlu, Yaramaz, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Endymion

Endymion isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Endymion ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Endymion isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Endymion İsmiyle Uyumlu İsimler

Endymion İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Enda, Marion, Battzion, Endora

Endymion İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Hyperion, Zion, Aigidion, Sion, Endre, Endymion, Gurion, Orion, Chilion, Arion

Endymion ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Endymion İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Endymion İsmi Konulabilir Mi?

Endymion isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Endymion isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Endymion İsmi Caiz Mi?

Endymion ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Endymion isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Endymion İsminin Özellikleri

Endymion isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Endymion İsminin Sayı Analizi

Endymion isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
N: 17
D: 5
Y: 28
M: 16
İ: 12
O: 18
N: 17

Endymion isminin numerolojik değeri: 119

Endymion İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Endymion İsmi İle Akrostiş Şiirler

En çok istediğim sensin sevdiğim
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
Dertlerime dermanım Merhemimsin yar
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Maziyi unutur mutlu oluruz
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Onur Ayva
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime

Endymion İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Endymion isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Endymion

Endymion İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Endymion isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Endymion

Endymion İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Endymion isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Endymion

Endymion İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Endymion ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Endymion İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Endymion ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Sağduyu Sahibi, Güçlü, Gezgin, Zeki, Enerjik, Sırdaş olmalarıdır.

Endymion İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Endymion ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Güçsüz, Geçmişte Yaşayan, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, İçine Kapanık olmalarıdır.

Endymion isminin Notasyonları Nelerdir?

Endymion isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
N: Niğde
D: Denizli
Y: Yozgat
M: Muş
İ: İzmir
O: Ordu
N: Niğde

Endymion Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
N: Nizam
D: Davut
Y: Yahya
M: Mehmet
İ: İrfan
O: Osman
N: Nizam

Endymion isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
N: November
D: Delta
Y: Yankee
M: Mike
İ:
O: Oscar
N: November

Endymion isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
N: Neptün
D: Deniz
Y: Yılmaz
M: Merih
İ: İstif
O: Oruç
N: Neptün

Endymion İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Endymion ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Endymion ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Endymion ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Endymion İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.