İsim Arama

Elysha İsminin Anlamı Nedir? Elysha Ne Demek?

Elysha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Elysha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Elysha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Elysha isminin anlamı nedir? Elysha ne demek?

Elysha isminin anlamı nedir?
  • Elysha isminin cinsiyeti: Kız
  • Elysha isminin kökeni: Yunanca
  • Elysha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Elysha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Elysha ismindeki harf sayısı: 6
  • Elysha isminin rengi: Pembe
  • Elysha isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Maceracı, Dürüst, Tez Canlı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Elysha

Elysha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Elysha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Elysha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Elysha İsmiyle Uyumlu İsimler

Elysha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ayisha, Natasha, Basha, Tasha, Elyssa, Alisha, Marisha, Natosha, Elysha, Pesha

Elysha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abrasha, Elisha, Alyosha, Eleisha, Ely, Abisha, Elyesa, Birsha, Elya, Elyakim

Elysha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Elysha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Elysha İsmi Konulabilir Mi?

Elysha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Elysha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Elysha İsmi Caiz Mi?

Elysha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Elysha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Elysha İsminin Özellikleri

Elysha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Elysha İsminin Sayı Analizi

Elysha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
Y: 28
S: 22
H: 10
A: 1

Elysha isminin numerolojik değeri: 82

Elysha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Elysha İsmi İle Akrostiş Şiirler

En büyük sevdam sensin ey yarim
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
Yarim, yarenim bu sevda seninleyken bile sana susuyor
Saklarım seni en derin’de.
Hasret çekiyorum özlüyorum bir an görmezsem
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Elysha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Elysha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Elysha

Elysha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Elysha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Elysha

Elysha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Elysha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Elysha

Elysha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Elysha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Elysha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Elysha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Gezgin, Espirili, Sakin, Girişken olmalarıdır.

Elysha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Elysha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Panik, Agresif olmalarıdır.

Elysha isminin Notasyonları Nelerdir?

Elysha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
S: Sinop
H: Hatay
A: Adana

Elysha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
Y: Yahya
S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet

Elysha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
Y: Yankee
S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa

Elysha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
Y: Yılmaz
S: Seydi
H: Halat
A: Aydın

Elysha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Elysha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Elysha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Elysha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Elysha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.