İsim Arama

Elpis İsminin Anlamı Nedir? Elpis Ne Demek?

Elpis ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Elpis isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Elpis isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Elpis isminin anlamı nedir? Elpis ne demek?

Elpis isminin anlamı nedir?
  • Elpis isminin cinsiyeti: Kız
  • Elpis isminin kökeni: Yunanca
  • Elpis isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Elpis ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Elpis ismindeki harf sayısı: 5
  • Elpis isminin rengi: Pembe
  • Elpis isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Haylaz, Yaramaz, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Elpis

Elpis isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Elpis ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Elpis isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Elpis İsmiyle Uyumlu İsimler

Elpis İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elpida, Elpis

Elpis İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Elpis ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Elpis İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Elpis İsmi Konulabilir Mi?

Elpis isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Elpis isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Elpis İsmi Caiz Mi?

Elpis ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Elpis isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Elpis İsminin Özellikleri

Elpis isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Elpis İsminin Sayı Analizi

Elpis isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
P: 20
İ: 12
S: 22

Elpis isminin numerolojik değeri: 75

Elpis İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Elpis İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Prenseslerden bile daha güzelsin
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Elpis İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Elpis isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Elpis

Elpis İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Elpis isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Elpis

Elpis İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Elpis isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Elpis

Elpis İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Elpis ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Elpis İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Elpis ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Özgüvenli, Enerjik, Espirili olmalarıdır.

Elpis İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Elpis ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kendini Beğenmiş, Kırılgan, Baskıcı olmalarıdır.

Elpis isminin Notasyonları Nelerdir?

Elpis isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
P: Polatlı
İ: İzmir
S: Sinop

Elpis Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
P: Poyraz
İ: İrfan
S: Serhat

Elpis isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
P: Papa
İ:
S: Sierra

Elpis isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
P: Poyraz
İ: İstif
S: Seydi

Elpis İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Elpis ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Elpis ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Elpis ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Elpis İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.