İsim Arama

Ela İsminin Anlamı Nedir? Ela Ne Demek?

Ela ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Ela isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Ela isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Ela isminin anlamı nedir? Ela ne demek?

Ela isminin anlamı nedir?
  • Ela isminin cinsiyeti: Kız
  • Ela isminin kökeni: Arapça
  • Ela isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Ela ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Ela ismindeki harf sayısı: 3
  • Ela isminin rengi: Pembe
  • Ela isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Ela

Ela isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Ela ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Ela isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Ela İsmiyle Uyumlu İsimler

Ela İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elaldı, Evangela, Raphaela, Nataniela, Elaina, Servela, Emanuela, Rafela, Yovela, Sela

Ela İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Elazaro, Elaijah, Nyela, Elad, Elah

Ela ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Ela İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Ela İsmi Konulabilir Mi?

Ela isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Ela isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Ela İsmi Caiz Mi?

Ela ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Ela isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Ela İsminin Özellikleri

Ela isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Ela İsminin Sayı Analizi

Ela isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
A: 1

Ela isminin numerolojik değeri: 22

Ela İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Ela İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ellerim boşlukla seni bekliyorum
Lale gül kokulum sevdiğim benim
Aşk nerede diyorken seni tanıdım

Ela İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Ela isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Ela

Ela İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Ela isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Ela

Ela İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Ela isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Ela

Ela İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Ela ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Ela İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Ela ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Girişken olmalarıdır.

Ela İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Ela ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Agresif olmalarıdır.

Ela isminin Notasyonları Nelerdir?

Ela isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
A: Adana

Ela Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
A: Ahmet

Ela isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
A: Alfa

Ela isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
A: Aydın

Ela İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Ela ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Ela ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Ela ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Ela İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

İsimsiskahraman
26.04.2019

Çok hüzel.