İsim Arama

Eirene İsminin Anlamı Nedir? Eirene Ne Demek?

Eirene ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Eirene isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Eirene isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eirene isminin anlamı nedir? Eirene ne demek?

Eirene isminin anlamı nedir?
  • Eirene isminin cinsiyeti: Kız
  • Eirene isminin kökeni: Yunanca
  • Eirene isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eirene ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Eirene ismindeki harf sayısı: 6
  • Eirene isminin rengi: Pembe
  • Eirene isminin nitelikeri: Çalışkan, Yaramaz, Komik, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Eirene

Eirene isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eirene ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Eirene isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eirene İsmiyle Uyumlu İsimler

Eirene İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Celene, Ismene, Angelene, Alcmene, Hasene, Eirene, Clymene, Yalene, Cyrene, Selene

Eirene İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mene, Abilene, Eirenaios

Eirene ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eirene İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eirene İsmi Konulabilir Mi?

Eirene isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eirene isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eirene İsmi Caiz Mi?

Eirene ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eirene isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eirene İsminin Özellikleri

Eirene isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Eirene İsminin Sayı Analizi

Eirene isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
İ: 12
R: 21
E: 6
N: 17
E: 6

Eirene isminin numerolojik değeri: 68

Eirene İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Eirene İsmi İle Akrostiş Şiirler

En güzel bağda gonca sen gül sen
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Rengarenk bir sevda yaşattın bana
En güzel bağda gonca sen gül sen
Nereden eserse rüzgar, kalbimde olacak onun gönlü..
En güzel bağda gonca sen gül sen

Eirene İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eirene isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eirene

Eirene İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eirene isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eirene

Eirene İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eirene isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eirene

Eirene İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Eirene ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Eirene İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eirene ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Enerjik, Maceracı, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Eirene İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eirene ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Gaddar, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Eirene isminin Notasyonları Nelerdir?

Eirene isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
İ: İzmir
R: Rize
E: Edirne
N: Niğde
E: Edirne

Eirene Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
İ: İrfan
R: Rasim
E: Ekrem
N: Nizam
E: Ekrem

Eirene isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
İ:
R: Romeo
E: Echo
N: November
E: Echo

Eirene isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
İ: İstif
R: Reis
E: Engin
N: Neptün
E: Engin

Eirene İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eirene ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eirene ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eirene ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eirene İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.