İsim Arama

Efsun İsminin Anlamı Nedir? Efsun Ne Demek?

Efsun ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Efsun isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Efsun isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Efsun isminin anlamı nedir? Efsun ne demek?

Efsun isminin anlamı nedir?
  • Efsun isminin cinsiyeti: Kız
  • Efsun isminin kökeni: Farsça
  • Efsun isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Efsun ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Efsun ismindeki harf sayısı: 5
  • Efsun isminin rengi: Pembe
  • Efsun isminin nitelikeri: Çalışkan, Sinirli, Dürüst, Modern, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Efsun

Efsun isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Efsun ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Efsun isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Efsun İsmiyle Uyumlu İsimler

Efsun İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Usun, Nursun, Beysun, Ayasun, Efsane, Füsun, Efsa, Sevgisun, Aysun, Hoşsun

Efsun İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Aksun, Dursun, Celasun, Özsun, Kansun, Erksun, Erdursun, Tosun, Mahsun, Berksun

Efsun ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Efsun İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Efsun İsmi Konulabilir Mi?

Efsun isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Efsun isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Efsun İsmi Caiz Mi?

Efsun ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Efsun isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Efsun İsminin Özellikleri

Efsun isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Efsun İsminin Sayı Analizi

Efsun isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
F: 7
S: 22
U: 25
N: 17

Efsun isminin numerolojik değeri: 77

Efsun İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Efsun İsmi İle Akrostiş Şiirler

Elimden tut hadi aşka koşalım
Fazlasıyla kapıldım inan ben sana
Sanki yıllarca sen gel demişim
Uzak yolları sen gel diye yakın etmişim
Neden diyeceksin ya inan ben tek seni sevmişim

Efsun İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Efsun isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Efsun

Efsun İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Efsun isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Efsun

Efsun İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Efsun isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Efsun

Efsun İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Efsun ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Efsun İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Efsun ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Uysal, Espirili, Misafirperver, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Efsun İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Efsun ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Güven Vermeyen, Baskıcı, Aceleci, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Efsun isminin Notasyonları Nelerdir?

Efsun isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
F: Fatsa
S: Sinop
U: Uşak
N: Niğde

Efsun Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
F: Fatih
S: Serhat
U: Ufuk
N: Nizam

Efsun isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
F: Foxtrot
S: Sierra
U: Uniform
N: November

Efsun isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
F: Felenk
S: Seydi
U: Umman
N: Neptün

Efsun İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Efsun ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Efsun ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Efsun ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Efsun İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 3 yorum yapılmıştır.

Efsun'un Babaannesi
04.11.2019

Yamaç akıllı ol lan! Seni nasıl bıçakladım ama. Efsunumdan uzak dur yoksa seni bir daha ki sefer öldürürüm.

Yamaç Koçovalı
04.11.2019

Efsun ismi çok güzel ama benene. Ben çukurum ağasıyım. Efsun senin babaannen bana yamuk yaptı beni bıçakladı.

D
10.01.2019

A*ında yeniçeri ocağı kurdumun aptalı.