İsim Arama

Efim İsminin Anlamı Nedir? Efim Ne Demek?

Efim ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Efim isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Efim isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Efim isminin anlamı nedir? Efim ne demek?

Efim isminin anlamı nedir?
  • Efim isminin cinsiyeti: Erkek
  • Efim isminin kökeni: Yunanca
  • Efim isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Efim ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Efim ismindeki harf sayısı: 4
  • Efim isminin rengi: Mavi
  • Efim isminin nitelikeri: Çalışkan, Sinirli, Yaramaz, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Efim

Efim isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Efim ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Efim isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Efim İsmiyle Uyumlu İsimler

Efim İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Efide, Efil

Efim İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Serafim, Efim

Efim ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Efim İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Efim İsmi Konulabilir Mi?

Efim isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Efim isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Efim İsmi Caiz Mi?

Efim ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Efim isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Efim İsminin Özellikleri

Efim isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Efim İsminin Sayı Analizi

Efim isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
F: 7
İ: 12
M: 16

Efim isminin numerolojik değeri: 41

Efim İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Efim İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eninde sonunda benim olacaksın
Farzetki yaşama sebebim sensin
İstersen diken olurum dalımda tek gül sen
Minicik yüreğimi

Efim İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Efim isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Efim

Efim İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Efim isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Efim

Efim İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Efim isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Efim

Efim İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Efim ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Efim İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Efim ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Uysal, Enerjik, Zeki olmalarıdır.

Efim İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Efim ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Güven Vermeyen, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Efim isminin Notasyonları Nelerdir?

Efim isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
F: Fatsa
İ: İzmir
M: Muş

Efim Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
F: Fatih
İ: İrfan
M: Mehmet

Efim isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
F: Foxtrot
İ:
M: Mike

Efim isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
F: Felenk
İ: İstif
M: Merih

Efim İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Efim ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Efim ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Efim ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Efim İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.