İsim Arama

Draken İsminin Anlamı Nedir? Draken Ne Demek?

Draken ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Draken isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Draken isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Draken isminin anlamı nedir? Draken ne demek?

Draken isminin anlamı nedir?
  • Draken isminin cinsiyeti: Erkek
  • Draken isminin kökeni: Yunanca
  • Draken isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Draken ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Draken ismindeki harf sayısı: 6
  • Draken isminin rengi: Mavi
  • Draken isminin nitelikeri: Agresif, Komik, İnatçı, Hayalperest, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Draken

Draken isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Draken ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Draken isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Draken İsmiyle Uyumlu İsimler

Draken İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Terken, Ruken, Hanbiken, Beken

Draken İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Draken, Yönetken, Jaken, Diken, Ülken, Ereken, Ötüken, Köken, Bayülken, Eken

Draken ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Draken İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Draken İsmi Konulabilir Mi?

Draken isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Draken isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Draken İsmi Caiz Mi?

Draken ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Draken isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Draken İsminin Özellikleri

Draken isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Draken İsminin Sayı Analizi

Draken isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
R: 21
A: 1
K: 14
E: 6
N: 17

Draken isminin numerolojik değeri: 64

Draken İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Draken İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Rabbim beni sana bağışlasın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Kalbim çarpıyor
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana

Draken İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Draken isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Draken

Draken İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Draken isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Draken

Draken İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Draken isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Draken

Draken İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Draken ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Draken İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Draken ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Maceracı, Girişken, Romantik, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Draken İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Draken ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gaddar, Agresif, Kıskanç, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Draken isminin Notasyonları Nelerdir?

Draken isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
R: Rize
A: Adana
K: Kars
E: Edirne
N: Niğde

Draken Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
R: Rasim
A: Ahmet
K: Kadri
E: Ekrem
N: Nizam

Draken isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
R: Romeo
A: Alfa
K: Kilo
E: Echo
N: November

Draken isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
R: Reis
A: Aydın
K: Kalyon
E: Engin
N: Neptün

Draken İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Draken ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Draken ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Draken ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Draken İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.