İsim Arama

Dionysius İsminin Anlamı Nedir? Dionysius Ne Demek?

Dionysius ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dionysius isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dionysius isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dionysius isminin anlamı nedir? Dionysius ne demek?

Dionysius isminin anlamı nedir?
  • Dionysius isminin cinsiyeti: Erkek
  • Dionysius isminin kökeni: Yunanca
  • Dionysius isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dionysius ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dionysius ismindeki harf sayısı: 9
  • Dionysius isminin rengi: Mavi
  • Dionysius isminin nitelikeri: Agresif, Yaramaz, Pozitif, Misafirperver, Maceracı, Dürüst, Modern

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dionysius

Dionysius isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dionysius ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Dionysius isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dionysius İsmiyle Uyumlu İsimler

Dionysius İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Dionysie

Dionysius İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Diomedes, Halirrhothius, Arius, Aesculapius, Sirius, Therius, Dios, Epeius, Emilius, Julius

Dionysius ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dionysius İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dionysius İsmi Konulabilir Mi?

Dionysius isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dionysius isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dionysius İsmi Caiz Mi?

Dionysius ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dionysius isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dionysius İsminin Özellikleri

Dionysius isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Dionysius İsminin Sayı Analizi

Dionysius isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
İ: 12
O: 18
N: 17
Y: 28
S: 22
İ: 12
U: 25
S: 22

Dionysius isminin numerolojik değeri: 161

Dionysius İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Dionysius İsmi İle Akrostiş Şiirler

Derdime dermanım sensin ey yar
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Of çeker ağlarım giderim buradan
Ne olur bırakma beni
Yarınlarında görmesende beni
Sana geliyorum artık sonsuza kadar
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Uzak durma benden canım sevdiğim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Dionysius İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dionysius isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dionysius

Dionysius İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dionysius isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dionysius

Dionysius İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dionysius isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dionysius

Dionysius İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dionysius ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dionysius İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dionysius ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Enerjik, Sırdaş, Sağduyu Sahibi, Gezgin, Espirili, Misafirperver olmalarıdır.

Dionysius İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dionysius ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Kırılgan, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, Aceleci olmalarıdır.

Dionysius isminin Notasyonları Nelerdir?

Dionysius isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
İ: İzmir
O: Ordu
N: Niğde
Y: Yozgat
S: Sinop
İ: İzmir
U: Uşak
S: Sinop

Dionysius Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
İ: İrfan
O: Osman
N: Nizam
Y: Yahya
S: Serhat
İ: İrfan
U: Ufuk
S: Serhat

Dionysius isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
İ:
O: Oscar
N: November
Y: Yankee
S: Sierra
İ:
U: Uniform
S: Sierra

Dionysius isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
İ: İstif
O: Oruç
N: Neptün
Y: Yılmaz
S: Seydi
İ: İstif
U: Umman
S: Seydi

Dionysius İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dionysius ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dionysius ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dionysius ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dionysius İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.