İsim Arama

Dikmen İsminin Anlamı Nedir? Dikmen Ne Demek?

Dikmen ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dikmen isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dikmen isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dikmen isminin anlamı nedir? Dikmen ne demek?

Dikmen isminin anlamı nedir?
  • Dikmen isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Dikmen isminin kökeni: Türkçe
  • Dikmen isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dikmen ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Dikmen ismindeki harf sayısı: 6
  • Dikmen isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Dikmen isminin nitelikeri: Agresif, Yaramaz, Hayalperest, Uyumlu, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dikmen

Dikmen isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dikmen ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Dikmen isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dikmen İsmiyle Uyumlu İsimler

Dikmen İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Çimen, Dikranouhi, Karmen, Belmen, Gülçimen, Semen

Dikmen İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Tecimen, Bilmen, Dikalp, Behmen, Öymen, Öğmen, Yemen, Berkmen, Ülmen, Gücümen

Dikmen ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dikmen İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dikmen İsmi Konulabilir Mi?

Dikmen isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dikmen isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dikmen İsmi Caiz Mi?

Dikmen ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dikmen isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dikmen İsminin Özellikleri

Dikmen isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Dikmen İsminin Sayı Analizi

Dikmen isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
İ: 12
K: 14
M: 16
E: 6
N: 17

Dikmen isminin numerolojik değeri: 70

Dikmen İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Dikmen İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dilara Ö.
İçeri sen girince
Kollarımı sevdaya seninle açtım
Mutlu musun söyle şimdi bensiz
En çok da ahu gözlerini özledim
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…

Dikmen İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dikmen isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dikmen

Dikmen İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dikmen isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dikmen

Dikmen İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dikmen isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dikmen

Dikmen İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dikmen ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dikmen İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dikmen ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Enerjik, Romantik, Zeki, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Dikmen İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dikmen ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Kırılgan, Kıskanç, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Dikmen isminin Notasyonları Nelerdir?

Dikmen isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
İ: İzmir
K: Kars
M: Muş
E: Edirne
N: Niğde

Dikmen Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
İ: İrfan
K: Kadri
M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam

Dikmen isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
İ:
K: Kilo
M: Mike
E: Echo
N: November

Dikmen isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
İ: İstif
K: Kalyon
M: Merih
E: Engin
N: Neptün

Dikmen İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dikmen ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dikmen ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dikmen ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dikmen İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.