İsim Arama

Dessa İsminin Anlamı Nedir? Dessa Ne Demek?

Dessa ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dessa isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dessa isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dessa isminin anlamı nedir? Dessa ne demek?

Dessa isminin anlamı nedir?
  • Dessa isminin cinsiyeti: Kız
  • Dessa isminin kökeni: Yunanca
  • Dessa isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dessa ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dessa ismindeki harf sayısı: 5
  • Dessa isminin rengi: Pembe
  • Dessa isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dessa

Dessa isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dessa ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Dessa isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dessa İsmiyle Uyumlu İsimler

Dessa İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Thalassa, Larissa, Hayrünissa, Arissa, Narcissa, Despoina, Elyssa, Karessa, Charissa, Desdemona

Dessa İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Meissa, Massa

Dessa ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dessa İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dessa İsmi Konulabilir Mi?

Dessa isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dessa isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dessa İsmi Caiz Mi?

Dessa ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dessa isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dessa İsminin Özellikleri

Dessa isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Dessa İsminin Sayı Analizi

Dessa isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
S: 22
S: 22
A: 1

Dessa isminin numerolojik değeri: 56

Dessa İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Dessa İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertleri kederleri siler atarız
En büyük sevdam sensin ey yarim
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Sarsaydın birkerecik kollarınla beni
Artık bu gönül sadece senindir yar

Dessa İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dessa isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dessa

Dessa İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dessa isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dessa

Dessa İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dessa isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dessa

Dessa İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dessa ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dessa İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dessa ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Dessa İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dessa ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Dessa isminin Notasyonları Nelerdir?

Dessa isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
S: Sinop
S: Sinop
A: Adana

Dessa Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
S: Serhat
S: Serhat
A: Ahmet

Dessa isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
S: Sierra
S: Sierra
A: Alfa

Dessa isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
S: Seydi
S: Seydi
A: Aydın

Dessa İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dessa ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dessa ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dessa ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dessa İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.