İsim Arama

Delphi İsminin Anlamı Nedir? Delphi Ne Demek?

Delphi ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Delphi isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Delphi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Delphi isminin anlamı nedir? Delphi ne demek?

Delphi isminin anlamı nedir?
  • Delphi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Delphi isminin kökeni: Yunanca
  • Delphi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Delphi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Delphi ismindeki harf sayısı: 6
  • Delphi isminin rengi: Mavi
  • Delphi isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Gösterişli, Haylaz, Tez Canlı, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Delphi

Delphi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Delphi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Delphi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Delphi İsmiyle Uyumlu İsimler

Delphi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Delal, Delfin, Delilah, Delphine, Delta, Delphina, Delila, Delle, Delistan, Delfine

Delphi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Delphi, Delâl, Delice, Delikan, Delphinus, Delikanlı, Delaiah, Suphi

Delphi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Delphi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Delphi İsmi Konulabilir Mi?

Delphi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Delphi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Delphi İsmi Caiz Mi?

Delphi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Delphi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Delphi İsminin Özellikleri

Delphi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Delphi İsminin Sayı Analizi

Delphi isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
L: 15
P: 20
H: 10
İ: 12

Delphi isminin numerolojik değeri: 68

Delphi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Delphi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertlerime gelipte son verir misin
Elleri elinde olmalı yarin derler
Lakin biraz bana gül artık yarim
Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Her tarafta seni arar dururum çiçeğim
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese

Delphi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Delphi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Delphi

Delphi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Delphi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Delphi

Delphi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Delphi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Delphi

Delphi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Delphi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Delphi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Delphi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Yetenekli, Özgüvenli, Sakin, Enerjik olmalarıdır.

Delphi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Delphi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Obur, Kendini Beğenmiş, Panik, Kırılgan olmalarıdır.

Delphi isminin Notasyonları Nelerdir?

Delphi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
L: Lüleburgaz
P: Polatlı
H: Hatay
İ: İzmir

Delphi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
L: Lokum
P: Poyraz
H: Hasan
İ: İrfan

Delphi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
L: Lima
P: Papa
H: Hotel
İ:

Delphi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
L: Levent
P: Poyraz
H: Halat
İ: İstif

Delphi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Delphi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Delphi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Delphi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Delphi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.