İsim Arama

Dard İsminin Anlamı Nedir? Dard Ne Demek?

Dard ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Dard isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Dard isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Dard isminin anlamı nedir? Dard ne demek?

Dard isminin anlamı nedir?
  • Dard isminin cinsiyeti: Erkek
  • Dard isminin kökeni: Yunanca
  • Dard isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Dard ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Dard ismindeki harf sayısı: 4
  • Dard isminin rengi: Mavi
  • Dard isminin nitelikeri: Agresif, İnatçı, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Dard

Dard isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Dard ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.

Dard isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Dard İsmiyle Uyumlu İsimler

Dard İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Darkon, Darya, Darah, Darçin, Daré

Dard İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Darien, Dard, Dareios, Daron, Darcan, Dariusz, Darga, Dara

Dard ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Dard İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Dard İsmi Konulabilir Mi?

Dard isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Dard isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Dard İsmi Caiz Mi?

Dard ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Dard isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Dard İsminin Özellikleri

Dard isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Dard İsminin Sayı Analizi

Dard isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
A: 1
R: 21
D: 5

Dard isminin numerolojik değeri: 32

Dard İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Dard İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Rabbim beni sana bağışlasın
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi

Dard İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Dard isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Dard

Dard İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Dard isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Dard

Dard İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Dard isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Dard

Dard İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Dard ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Dard İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Dard ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Girişken, Maceracı olmalarıdır.

Dard İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Dard ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Agresif, Gaddar olmalarıdır.

Dard isminin Notasyonları Nelerdir?

Dard isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
A: Adana
R: Rize
D: Denizli

Dard Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
A: Ahmet
R: Rasim
D: Davut

Dard isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
A: Alfa
R: Romeo
D: Delta

Dard isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
A: Aydın
R: Reis
D: Deniz

Dard İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Dard ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Dard ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Dard ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Dard İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.