İsim Arama

Cyrene İsminin Anlamı Nedir? Cyrene Ne Demek?

Cyrene ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cyrene isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cyrene isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cyrene isminin anlamı nedir? Cyrene ne demek?

Cyrene isminin anlamı nedir?
  • Cyrene isminin cinsiyeti: Kız
  • Cyrene isminin kökeni: Yunanca
  • Cyrene isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cyrene ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cyrene ismindeki harf sayısı: 6
  • Cyrene isminin rengi: Pembe
  • Cyrene isminin nitelikeri: Huysuz, Maceracı, Komik, Çalışkan, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cyrene

Cyrene isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cyrene ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Cyrene isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cyrene İsmiyle Uyumlu İsimler

Cyrene İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Selene, Xene, Cyrene, Hasene, Celene, Eirene, Korene, Alcmene, Clymene, Yalene

Cyrene İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abilene, Cyrillus, Mene

Cyrene ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cyrene İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cyrene İsmi Konulabilir Mi?

Cyrene isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cyrene isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cyrene İsmi Caiz Mi?

Cyrene ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cyrene isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cyrene İsminin Özellikleri

Cyrene isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Cyrene İsminin Sayı Analizi

Cyrene isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
Y: 28
R: 21
E: 6
N: 17
E: 6

Cyrene isminin numerolojik değeri: 81

Cyrene İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cyrene İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canıma can kat, canından ama
Yarınlarında görmesende beni
Rengarenk hayallerimiz vardı
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Ne olur bırakma beni
Elim ayağım tutuldu seni görünce

Cyrene İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cyrene isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cyrene

Cyrene İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cyrene isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cyrene

Cyrene İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cyrene isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cyrene

Cyrene İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cyrene ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cyrene İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cyrene ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Gezgin, Maceracı, Duygusal, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Cyrene İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cyrene ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Geçmişte Yaşayan, Gaddar, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Cyrene isminin Notasyonları Nelerdir?

Cyrene isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
Y: Yozgat
R: Rize
E: Edirne
N: Niğde
E: Edirne

Cyrene Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
Y: Yahya
R: Rasim
E: Ekrem
N: Nizam
E: Ekrem

Cyrene isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
Y: Yankee
R: Romeo
E: Echo
N: November
E: Echo

Cyrene isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
Y: Yılmaz
R: Reis
E: Engin
N: Neptün
E: Engin

Cyrene İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cyrene ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cyrene ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cyrene ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cyrene İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.