İsim Arama

Cynere İsminin Anlamı Nedir? Cynere Ne Demek?

Cynere ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cynere isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cynere isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cynere isminin anlamı nedir? Cynere ne demek?

Cynere isminin anlamı nedir?
  • Cynere isminin cinsiyeti: Kız
  • Cynere isminin kökeni: Yunanca
  • Cynere isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cynere ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cynere ismindeki harf sayısı: 6
  • Cynere isminin rengi: Pembe
  • Cynere isminin nitelikeri: Huysuz, Maceracı, Misafirperver, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cynere

Cynere isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cynere ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Cynere isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cynere İsmiyle Uyumlu İsimler

Cynere İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aysere, Cynere, Cynara, Cynthia, Muhaddere

Cynere İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Cynere ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cynere İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cynere İsmi Konulabilir Mi?

Cynere isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cynere isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cynere İsmi Caiz Mi?

Cynere ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cynere isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cynere İsminin Özellikleri

Cynere isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Cynere İsminin Sayı Analizi

Cynere isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
Y: 28
N: 17
E: 6
R: 21
E: 6

Cynere isminin numerolojik değeri: 81

Cynere İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cynere İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan can gider sen yoksan eğer
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
En çok istediğim sensin sevdiğim
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
En çok istediğim sensin sevdiğim

Cynere İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cynere isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cynere

Cynere İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cynere isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cynere

Cynere İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cynere isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cynere

Cynere İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cynere ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cynere İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cynere ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Gezgin, Sağduyu Sahibi, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Cynere İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cynere ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Geçmişte Yaşayan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Cynere isminin Notasyonları Nelerdir?

Cynere isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
Y: Yozgat
N: Niğde
E: Edirne
R: Rize
E: Edirne

Cynere Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
Y: Yahya
N: Nizam
E: Ekrem
R: Rasim
E: Ekrem

Cynere isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
Y: Yankee
N: November
E: Echo
R: Romeo
E: Echo

Cynere isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
Y: Yılmaz
N: Neptün
E: Engin
R: Reis
E: Engin

Cynere İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cynere ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cynere ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cynere ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cynere İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.