İsim Arama

Corinthia İsminin Anlamı Nedir? Corinthia Ne Demek?

Corinthia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Corinthia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Corinthia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Corinthia isminin anlamı nedir? Corinthia ne demek?

Corinthia isminin anlamı nedir?
  • Corinthia isminin cinsiyeti: Kız
  • Corinthia isminin kökeni: Yunanca
  • Corinthia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Corinthia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Corinthia ismindeki harf sayısı: 9
  • Corinthia isminin rengi: Pembe
  • Corinthia isminin nitelikeri: Huysuz, Pozitif, Komik, Yaramaz, Misafirperver, Romantik, Tez Canlı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Corinthia

Corinthia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Corinthia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Corinthia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Corinthia İsmiyle Uyumlu İsimler

Corinthia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Pythia, Kynthia, Leucothia, Amalthia, Xanthia, Corinna, Mathia, Apphia, Corinne, Matthia

Corinthia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ahia, Corban, Shia

Corinthia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Corinthia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Corinthia İsmi Konulabilir Mi?

Corinthia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Corinthia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Corinthia İsmi Caiz Mi?

Corinthia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Corinthia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Corinthia İsminin Özellikleri

Corinthia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Corinthia İsminin Sayı Analizi

Corinthia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
O: 18
R: 21
İ: 12
N: 17
T: 24
H: 10
İ: 12
A: 1

Corinthia isminin numerolojik değeri: 118

Corinthia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Corinthia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ciğerim kalbim güzel
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Anlasana senden ayrı kalamıyorum

Corinthia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Corinthia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Corinthia

Corinthia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Corinthia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Corinthia

Corinthia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Corinthia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Corinthia

Corinthia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Corinthia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Corinthia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Corinthia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sırdaş, Maceracı, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Canayakın, Sakin, Girişken olmalarıdır.

Corinthia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Corinthia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, İçine Kapanık, Gaddar, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sessiz, Panik, Agresif olmalarıdır.

Corinthia isminin Notasyonları Nelerdir?

Corinthia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
O: Ordu
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde
T: Tokat
H: Hatay
İ: İzmir
A: Adana

Corinthia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Osman
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam
T: Temel
H: Hasan
İ: İrfan
A: Ahmet

Corinthia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
O: Oscar
R: Romeo
İ:
N: November
T: Tanfo
H: Hotel
İ:
A: Alfa

Corinthia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Oruç
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün
T: Turgut
H: Halat
İ: İstif
A: Aydın

Corinthia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Corinthia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Corinthia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Corinthia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Corinthia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.