İsim Arama

Columbus İsminin Anlamı Nedir? Columbus Ne Demek?

Columbus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Columbus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Columbus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Columbus isminin anlamı nedir? Columbus ne demek?

Columbus isminin anlamı nedir?
  • Columbus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Columbus isminin kökeni: Yunanca
  • Columbus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Columbus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Columbus ismindeki harf sayısı: 8
  • Columbus isminin rengi: Mavi
  • Columbus isminin nitelikeri: Huysuz, Pozitif, Gösterişli, Modern, Uyumlu, Sevimli, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Columbus

Columbus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Columbus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Columbus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Columbus İsmiyle Uyumlu İsimler

Columbus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Columbus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Mebus, Jebus, Columbus

Columbus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Columbus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Columbus İsmi Konulabilir Mi?

Columbus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Columbus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Columbus İsmi Caiz Mi?

Columbus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Columbus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Columbus İsminin Özellikleri

Columbus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Columbus İsminin Sayı Analizi

Columbus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
O: 18
L: 15
U: 25
M: 16
B: 2
U: 25
S: 22

Columbus isminin numerolojik değeri: 126

Columbus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Columbus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canıma can kat, canından ama
Of çeker ağlarım giderim buradan
Leyla mecnun kıskandı bizi
Uzak durma benden canım sevdiğim
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Bir bakışın yeter beni benden almaya..
Uzak durma benden canım sevdiğim
Sana geliyorum artık sonsuza kadar

Columbus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Columbus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Columbus

Columbus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Columbus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Columbus

Columbus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Columbus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Columbus

Columbus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Columbus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Columbus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Columbus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sırdaş, Yetenekli, Misafirperver, Zeki, Sıcakkanlı, Espirili olmalarıdır.

Columbus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Columbus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, İçine Kapanık, Obur, Aceleci, Sanat Yönü Başarısız, Aşırı Duygusal, Baskıcı olmalarıdır.

Columbus isminin Notasyonları Nelerdir?

Columbus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
O: Ordu
L: Lüleburgaz
U: Uşak
M: Muş
B: Bolu
U: Uşak
S: Sinop

Columbus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Osman
L: Lokum
U: Ufuk
M: Mehmet
B: Behçet
U: Ufuk
S: Serhat

Columbus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
O: Oscar
L: Lima
U: Uniform
M: Mike
B: Bravo
U: Uniform
S: Sierra

Columbus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
O: Oruç
L: Levent
U: Umman
M: Merih
B: Burak
U: Umman
S: Seydi

Columbus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Columbus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Columbus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Columbus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Columbus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.