İsim Arama

Clymena İsminin Anlamı Nedir? Clymena Ne Demek?

Clymena ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Clymena isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Clymena isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Clymena isminin anlamı nedir? Clymena ne demek?

Clymena isminin anlamı nedir?
  • Clymena isminin cinsiyeti: Kız
  • Clymena isminin kökeni: Yunanca
  • Clymena isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Clymena ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Clymena ismindeki harf sayısı: 7
  • Clymena isminin rengi: Pembe
  • Clymena isminin nitelikeri: Huysuz, Gösterişli, Maceracı, Uyumlu, Çalışkan, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Clymena

Clymena isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Clymena ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Clymena isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Clymena İsmiyle Uyumlu İsimler

Clymena İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gülsena, Doriena, Dorena, Nursena, Celena, Xena, Amena, Asena, Clymene, Yardena

Clymena İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Clymena ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Clymena İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Clymena İsmi Konulabilir Mi?

Clymena isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Clymena isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Clymena İsmi Caiz Mi?

Clymena ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Clymena isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Clymena İsminin Özellikleri

Clymena isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Clymena İsminin Sayı Analizi

Clymena isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
L: 15
Y: 28
M: 16
E: 6
N: 17
A: 1

Clymena isminin numerolojik değeri: 86

Clymena İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Clymena İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canıma can kat, canından ama
Leyla mecnun kıskandı bizi
Yarınlarında görmesende beni
Misafir olduğumdan beridir gönlüne, kalbim aşk ile atıyor
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Ne olur bırakma beni
Artık seninim ve seninleyim

Clymena İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Clymena isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Clymena

Clymena İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Clymena isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Clymena

Clymena İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Clymena isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Clymena

Clymena İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Clymena ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Clymena İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Clymena ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Yetenekli, Gezgin, Zeki, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Clymena İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Clymena ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Obur, Geçmişte Yaşayan, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Clymena isminin Notasyonları Nelerdir?

Clymena isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat
M: Muş
E: Edirne
N: Niğde
A: Adana

Clymena Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
L: Lokum
Y: Yahya
M: Mehmet
E: Ekrem
N: Nizam
A: Ahmet

Clymena isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
L: Lima
Y: Yankee
M: Mike
E: Echo
N: November
A: Alfa

Clymena isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
L: Levent
Y: Yılmaz
M: Merih
E: Engin
N: Neptün
A: Aydın

Clymena İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Clymena ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Clymena ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Clymena ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Clymena İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.