İsim Arama

Chrysostom İsminin Anlamı Nedir? Chrysostom Ne Demek?

Chrysostom ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Chrysostom isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Chrysostom isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Chrysostom isminin anlamı nedir? Chrysostom ne demek?

Chrysostom isminin anlamı nedir?
  • Chrysostom isminin cinsiyeti: Erkek
  • Chrysostom isminin kökeni: Yunanca
  • Chrysostom isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Chrysostom ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Chrysostom ismindeki harf sayısı: 10
  • Chrysostom isminin rengi: Mavi
  • Chrysostom isminin nitelikeri: Huysuz, Tez Canlı, Komik, Maceracı, Dürüst, Pozitif, Romantik, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Chrysostom

Chrysostom isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Chrysostom ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Chrysostom isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Chrysostom İsmiyle Uyumlu İsimler

Chrysostom İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Chrysilla, Chrysanthe, Christianna, Chrysanthemum, Chruse

Chrysostom İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Chrysostom, Christ, Chrysanthos, Christoffel, Christiano, Christoper, Atom

Chrysostom ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Chrysostom İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Chrysostom İsmi Konulabilir Mi?

Chrysostom isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Chrysostom isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Chrysostom İsmi Caiz Mi?

Chrysostom ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Chrysostom isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Chrysostom İsminin Özellikleri

Chrysostom isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Chrysostom İsminin Sayı Analizi

Chrysostom isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
H: 10
R: 21
Y: 28
S: 22
O: 18
S: 22
T: 24
O: 18
M: 16

Chrysostom isminin numerolojik değeri: 182

Chrysostom İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Chrysostom İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canımdan can gider sen yoksan eğer
Hasret çektim özledim bir ömür boyu
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
Yok hatrınız artık bende bakmam bile yüzünüze
Sen gidersen ben biterim.
Onur Ayva
Sen gidersen ben biterim.
Tuhaf bir şarkı gibi dilimdesin
Onur Ayva
Maziyi unutur mutlu oluruz

Chrysostom İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Chrysostom isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Chrysostom

Chrysostom İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Chrysostom isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Chrysostom

Chrysostom İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Chrysostom isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Chrysostom

Chrysostom İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Chrysostom ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Chrysostom İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Chrysostom ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sakin, Maceracı, Gezgin, Espirili, Sırdaş, Canayakın, Zeki olmalarıdır.

Chrysostom İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Chrysostom ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Panik, Gaddar, Geçmişte Yaşayan, Baskıcı, İçine Kapanık, Sessiz, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Chrysostom isminin Notasyonları Nelerdir?

Chrysostom isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
H: Hatay
R: Rize
Y: Yozgat
S: Sinop
O: Ordu
S: Sinop
T: Tokat
O: Ordu
M: Muş

Chrysostom Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Hasan
R: Rasim
Y: Yahya
S: Serhat
O: Osman
S: Serhat
T: Temel
O: Osman
M: Mehmet

Chrysostom isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
H: Hotel
R: Romeo
Y: Yankee
S: Sierra
O: Oscar
S: Sierra
T: Tanfo
O: Oscar
M: Mike

Chrysostom isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Halat
R: Reis
Y: Yılmaz
S: Seydi
O: Oruç
S: Seydi
T: Turgut
O: Oruç
M: Merih

Chrysostom İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Chrysostom ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Chrysostom ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Chrysostom ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Chrysostom İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.