İsim Arama

Christ İsminin Anlamı Nedir? Christ Ne Demek?

Christ ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Christ isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Christ isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Christ isminin anlamı nedir? Christ ne demek?

Christ isminin anlamı nedir?
 • Christ isminin cinsiyeti: Erkek
 • Christ isminin kökeni: İbranice
 • Christ isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Christ ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Christ ismindeki harf sayısı: 6
 • Christ isminin rengi: Mavi
 • Christ isminin nitelikeri: Huysuz, Tez Canlı, Komik, Yaramaz, Dürüst, Romantik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Christ

Christ isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Christ ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.

Christ isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Christ İsmiyle Uyumlu İsimler

Christ İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Chrysanthemum, Chrysilla, Christianna, Chrysanthe, Chruse

Christ İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Chrysostom, Antichrist, Chrysanthos, Christoper, Christ, Christoffel, Christiano

Christ ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Christ İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Christ İsmi Konulabilir Mi?

Christ isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Christ isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Christ İsmi Caiz Mi?

Christ ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Christ isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Christ İsminin Özellikleri

Christ isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Christ İsminin Sayı Analizi

Christ isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
H: 10
R: 21
İ: 12
S: 22
T: 24

Christ isminin numerolojik değeri: 92

Christ İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Christ İsmi İle Akrostiş Şiirler

Can gibisin bana hayat verirsin
Hâtırâ, hayâl, hüzün, sevgiyle harmanlanmış,
Razıyım seninle kuru ekmeği paylaşmaya…
İsterim hep yanında olmak, mesafelere meydan okumak
Serhat Gülseren
Tek aşkım sensin demek hakkımdır

Christ İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Christ isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Christ

Christ İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Christ isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Christ

Christ İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Christ isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Christ

Christ İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Christopher Lee: Kariyerinin başlangıcı olan 1948'den bu yana 266 filmde oynamış fakat daha çok Yüzüklerin Efendisi serisinin film uyarlamasındaki Saruman ve Yıldız Savaşları'nda canlandırdığı Kont Dooku rolleriyle günümüz gençleri arasında tanınmaya başlayan yetenekli İngiliz aktör. Sir Christopher Lee'nin tam adı Sir Christopher Frank Carandini Lee'dir. Aktörlük kariyeri dışında müzisyenlik ve yazarlıkla da uğraşmıştır ve 2006'da Britanya İmparatorluğu Nizamı ve Kutsal St. John Nizamı tarafından nişanlandırılm...
 • Christian Bale: Batman Begins, Terminator 4: Salvation, Empire of the Sun gibi büyük bütçeli Holywood filmlerinde rol almış olan başarılı İngiliz oyuncu. Christian Charles Philip Bale, 30 Ocak 1974 tarihinde, Pembrokeshire, Wales, Birleşik Krallık’da dünyaya geldi. Annesi bir sirk palyaçosu olan Jenny James, babası ise pilot Daved Bale’di. Dört kardeşin en küçüğü olan Bale, ailesinin işlerinden dolayı İngiltere, A.B.D. ve Portekiz gibi pek çok farklı ülkeyi dolaştı ve farklı okullarda eğitim aldı.Bale ve gitar ...
 • Christiaan Huygens: Gökbilimci, matematikçi ve fizikçi Christ629da Hollanda’nınLa Haye şehrinde doğmuştur. Şair Constantin Huygens'in oğlu olan Christiaan, bilimsel bir ortamda yetişti.Leiden, Breda ve Angers de hukuk öğrenimi gör¬dükten sonra bilime yönelen Christiaan Huygens, fizik, matematik ve gökbilimle ilgili araştırmalar yaptı.Matematiğe çok küçük yaşta ilgi duymaya başlamıştır. 1656 yılında De ratiociniis in ludo aleae adını taşıyan ve olasılık hesabını detaylı bir şekilde kapsayan ilk yapıtını yazdı. Açanl...
 • Christian Anton Lang: Sessiz sinema döneminin en büyük isimlerinden birisi olan Avusturya asıllı yönetmen, senaryoyazarı ve film yapımcısı. Kara ütopya dalının sinemadaki ilk örneklerinden birisi olan Metropolis’in yönetmeni olan Lang, İngiliz Film Enstitüsü tarafından Karanlığın Efendisi lakabıylaonurlandırılmıştır. Friedrich Christian Anton Lang, 2 Aralık 1890 tarihinde, Viyana, Avusturya’da dünyaya geldi. Mimar Anton Lang ve ev hanımı Pauline Lang çiftinin ikinci çocuğu olan FritzLang, hayatının ilk dönemlerini Vi...
 • Christopher Nolan: 1970 Londra doğumlu, Memento, Insomnia, Batman Begins, The Dark Knight ve Inception gibi her biri ciddi gişe başarıları yakalamış filmleri portföyünde tutan, İngiliz senarist, prodüktör ve yönetmen. Reklam yazarı ingilis anne'nin çocukları olan Christopher Nolan, 30 Temmuz 1970'te Londra'da dünyaya geldi. Çocukluk yılları Londra ve Chicago'da geçti.Orta öğrenimini Hertfordshire, İngiltere'de, Haileybury and Imperial Service College'da tamamladıktan sonra, Lisans eğitimini University College Lond...
 • Christian Clavier: 2002 yılında “Astériks ve Oburiks: Görevimiz Kleopatra” ve 1999 yılında “Asteriks ve Obeliks: Sezar'a Karşı” filminde oynadığı Asteriks rolü ile tanınır.Christian Clavier, 6 Mayıs 1952 tarihinde Fransa, Paris’de doğmuştur. Babası Jean-Claude Clavier, annesi Phanette Clavier’dir. Fransız yönetmen Stéphane Clavier kardeşidir. Ayrıca bir kız kardeşi vardır. 2002 yılında “Astériks ve Oburiks: Göre Asteriks rolünü oynarken Oburiks rolünü de Gerard Depardieu oynamıştır.Christian Clavier, eski Fransa c...
 • Christian Dior: Dünyanın en büyük moda evlerinden biri olan kendisiyle aynı adı taşıyan ünlü moda evi Christian Dior'un kurucusudur.Christian Dior, 21 Ocak 1905 tarihinde Granville, Fransa’da Maurice Dior, Isabelle Cardamone çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Ailesi Fransa'nın kuzeyinde, Normandiya bölgesinde bulunan Granville adlı bir sahil kasabasında gübre üretimi yapmakta idi. 10 yaşında iken diğer 4 kardeşi ile beraber ailesi Paris’e taşınmıştır. İlkokul, ortaokul ve liseyi bitirdikten sonra Institut d'Etudes...
 • Christian Wolff: Aydınlanma çağının da ünlü bir düşünürüdür. 1679-1754 yılları arasında yaşamış olan Alman rasyonalist filozof.Christian Wolff, 24 Ocak 1679 tarihinde Wrocław, Polonya’da doğmuştur. Babası dericilikle uğraşan aydın biri idi. Liseden sonra Breslau Üniversitesinde tanrı bilim ve felsefe okuduktan sonra Friedrich Schiller Jena Üniversitesinde matematik ve fizik okumuştur. 1703 yılında mezun oldu. Leipzig Üniversitesinde doçent oldu. Leibnitz’in önerisi ile Halle Üniversitesinde matematik, fizik ve f...
 • Christy Turlington: Top modelChristy Turlington Nicole, 2 Ocak 1969 tarihinde Walnut Creek, Kaliforniya, ABD’de María Elizabeth Turlington, Dwain Turlington çiftinin kızı olarak doğmuştur. Babası pilot, annesi hostes’dir. San Francisco’da büyüdü. Monte Vista Lisesini bitirdikten sonra New York’a gitti. Tam zamanlı modellik yapmaya başladı. 1994 yılında başladığı New York Üniversitesinden 1999 yılında mezun oldu. California Üniversitesinde kamu sağlığı alanında yüksek lisansını yaptı. 14 yaşından itibaren model olar...
 • Christiaan Barnard: İnsandan insana ilk başarılı kalp naklini yapan doktor. Christiaan Neethling Barnard, 8 Kasım 1922 tarihinde Güney Afrika Cumhuriyeti, Cape Eyaleti’nin Beaufort West kentinde bir papazın oğlu olarak doğmuştur. 1946′da Cape Town Üniversitesini bitirdikten ve bir süre Groote Schuur Hastanesi’nde çalıştı. 1948-1951 yılları arasında Cape Eyaleti’ne bağlı Ceres’te serbest hekimlik yaptı.1953′de Cape Town Üniversi¬tesinde Koch basilinin neden olduğu menenjit türü-nün tedavisi konulu bir tez hazırladık...
Christ İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Christ ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Sakin, Maceracı, Enerjik, Espirili, Canayakın olmalarıdır.

Christ İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Christ ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Panik, Gaddar, Kırılgan, Baskıcı, Sessiz olmalarıdır.

Christ isminin Notasyonları Nelerdir?

Christ isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
H: Hatay
R: Rize
İ: İzmir
S: Sinop
T: Tokat

Christ Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Hasan
R: Rasim
İ: İrfan
S: Serhat
T: Temel

Christ isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
H: Hotel
R: Romeo
İ:
S: Sierra
T: Tanfo

Christ isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
H: Halat
R: Reis
İ: İstif
S: Seydi
T: Turgut

Christ İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Christ ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Christ ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Christ ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Christ İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.