İsim Arama

Catherin İsminin Anlamı Nedir? Catherin Ne Demek?

Catherin ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Catherin isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Catherin isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Catherin isminin anlamı nedir? Catherin ne demek?

Catherin isminin anlamı nedir?
  • Catherin isminin cinsiyeti: Kız
  • Catherin isminin kökeni: Yunanca
  • Catherin isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Catherin ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Catherin ismindeki harf sayısı: 8
  • Catherin isminin rengi: Pembe
  • Catherin isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Romantik, Tez Canlı, Çalışkan, Komik, Yaramaz, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Catherin

Catherin isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Catherin ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Catherin isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Catherin İsmiyle Uyumlu İsimler

Catherin İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Pirin, Perrin, Nerin, Catharina, Catherin, Cate, Kerrin, Catia, Lorin, Zerrin

Catherin İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Şérin, Aarin, Zerin, Orin, Arin, Karin, Yarin, Dirin

Catherin ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Catherin İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Catherin İsmi Konulabilir Mi?

Catherin isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Catherin isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Catherin İsmi Caiz Mi?

Catherin ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Catherin isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Catherin İsminin Özellikleri

Catherin isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Catherin İsminin Sayı Analizi

Catherin isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
T: 24
H: 10
E: 6
R: 21
İ: 12
N: 17

Catherin isminin numerolojik değeri: 94

Catherin İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Catherin İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ciğerim kalbim güzel
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Tek tanem inan seni seviyorum ben
Hasretlik çekiyorum seni bir an görmesem
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Nefesim olur mu acaba bu güzel bu cana

Catherin İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Catherin isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Catherin

Catherin İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Catherin isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Catherin

Catherin İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Catherin isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Catherin

Catherin İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Catherine Deneuve: Tiyatrocu bir aileden gelen Catherine Deneuve, henüz 14 yaşında sinemaya başladı.Catherine Deneuve, 22 Ekim 1943 tarihinde Paris’de doğmuştur. Asıl adı Catherine Fabienne Dorléac’dır. Babası sinema oyuncusu Maurice Dorléac, annesi oyuncu Renée Simonot Deneuve’dır. Françoise Dorléac(d.1942) ve Sylvie Dorléac (d.1946) adlarında kız kardeşleri vardır. Sahne ismi olarak annesinin kızlık soyadını almıştır. 1957 yılında oynadığı “Kolejli Kızlar / Learihli üç yapıma dek 130 civarında filmde rol aldı.Ja...
  • Catherine Zeta Jones: Catherine Zeta Jones, 25 Eylül 1969 tarihinde İngiltere’de Galler'in bir balıkçı köyünde doğmuştur. iki erkek kardeşi vardır. 4 yaşında Katolik kilisenin düzenlediği toplantılarda şarkı söyleyip dans eden küçük yıldız, 11 yaşına gelince sahneye çıktı. İlk önceleri küçük çaplı oyunlarda rol alan Jones, 13 yaşında ilk büyük deneyimini bir West End yapımı olan "Bugsy Malone" adlı bir müzikalde gerçekleştirdi. 16 yaşına geldiğinde David Merrick'in " 42nd Street " adlı oyununda başrol oynadı.Daha çok...
Catherin İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Catherin ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Canayakın, Sakin, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Catherin İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Catherin ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Sessiz, Panik, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Catherin isminin Notasyonları Nelerdir?

Catherin isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
T: Tokat
H: Hatay
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
N: Niğde

Catherin Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
T: Temel
H: Hasan
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
N: Nizam

Catherin isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
T: Tanfo
H: Hotel
E: Echo
R: Romeo
İ:
N: November

Catherin isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
T: Turgut
H: Halat
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
N: Neptün

Catherin İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Catherin ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Catherin ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Catherin ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Catherin İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.