İsim Arama

Cassia İsminin Anlamı Nedir? Cassia Ne Demek?

Cassia ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cassia isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cassia isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cassia isminin anlamı nedir? Cassia ne demek?

Cassia isminin anlamı nedir?
  • Cassia isminin cinsiyeti: Kız
  • Cassia isminin kökeni: Yunanca
  • Cassia isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cassia ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cassia ismindeki harf sayısı: 6
  • Cassia isminin rengi: Pembe
  • Cassia isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Dürüst, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cassia

Cassia isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cassia ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Cassia isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cassia İsmiyle Uyumlu İsimler

Cassia İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Athanasia, Nasia, Gelasia, Alesia, Anastasia, Sia, Annastasia, Aspasia, Natassia, Anysia

Cassia İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amasia, Castor

Cassia ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cassia İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cassia İsmi Konulabilir Mi?

Cassia isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cassia isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cassia İsmi Caiz Mi?

Cassia ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cassia isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cassia İsminin Özellikleri

Cassia isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Cassia İsminin Sayı Analizi

Cassia isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
S: 22
S: 22
İ: 12
A: 1

Cassia isminin numerolojik değeri: 61

Cassia İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cassia İsmi İle Akrostiş Şiirler

Cam kırıkları gibiydi benim yüreğim
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Sana aşığım ben inan sevdiğim
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Cassia İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cassia isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cassia

Cassia İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cassia isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cassia

Cassia İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cassia isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cassia

Cassia İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cassia ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cassia İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cassia ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Espirili, Enerjik olmalarıdır.

Cassia İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cassia ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Baskıcı, Kırılgan olmalarıdır.

Cassia isminin Notasyonları Nelerdir?

Cassia isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
S: Sinop
S: Sinop
İ: İzmir
A: Adana

Cassia Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
S: Serhat
S: Serhat
İ: İrfan
A: Ahmet

Cassia isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
S: Sierra
S: Sierra
İ:
A: Alfa

Cassia isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
S: Seydi
S: Seydi
İ: İstif
A: Aydın

Cassia İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cassia ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cassia ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cassia ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cassia İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.