İsim Arama

Cailey İsminin Anlamı Nedir? Cailey Ne Demek?

Cailey ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Cailey isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Cailey isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Cailey isminin anlamı nedir? Cailey ne demek?

Cailey isminin anlamı nedir?
  • Cailey isminin cinsiyeti: Kız
  • Cailey isminin kökeni: Yunanca
  • Cailey isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Cailey ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Cailey ismindeki harf sayısı: 6
  • Cailey isminin rengi: Pembe
  • Cailey isminin nitelikeri: Huysuz, İnatçı, Yaramaz, Gösterişli, Çalışkan, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Cailey

Cailey isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Cailey ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Cailey isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Cailey İsmiyle Uyumlu İsimler

Cailey İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cailey, Caitilin

Cailey İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Adley, Cain, Emiley, Cainan

Cailey ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Cailey İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Cailey İsmi Konulabilir Mi?

Cailey isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Cailey isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Cailey İsmi Caiz Mi?

Cailey ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Cailey isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Cailey İsminin Özellikleri

Cailey isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Cailey İsminin Sayı Analizi

Cailey isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

C: 3
A: 1
İ: 12
L: 15
E: 6
Y: 28

Cailey isminin numerolojik değeri: 65

Cailey İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Cailey İsmi İle Akrostiş Şiirler

Canıma can kat, canından ama
Artık seninim ve seninleyim
İsimlerimiz hafızalara kazınsın
Leyla mecnun kıskandı bizi
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Yarınlarında görmesende beni

Cailey İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Cailey isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Cailey

Cailey İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Cailey isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Cailey

Cailey İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Cailey isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Cailey

Cailey İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Cailey ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Cailey İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Cailey ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Soğukkanlı, Girişken, Enerjik, Yetenekli, Duygusal, Gezgin olmalarıdır.

Cailey İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Cailey ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Tembel, Agresif, Kırılgan, Obur, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Cailey isminin Notasyonları Nelerdir?

Cailey isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

C: Ceyhan
A: Adana
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
E: Edirne
Y: Yozgat

Cailey Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Ahmet
İ: İrfan
L: Lokum
E: Ekrem
Y: Yahya

Cailey isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Charlie
A: Alfa
İ:
L: Lima
E: Echo
Y: Yankee

Cailey isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

C: Cemal
A: Aydın
İ: İstif
L: Levent
E: Engin
Y: Yılmaz

Cailey İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Cailey ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Cailey ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Cailey ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Cailey İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.