İsim Arama

Boran İsminin Anlamı Nedir? Boran Ne Demek?

Boran ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Boran isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Boran isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Boran isminin anlamı nedir? Boran ne demek?

Boran isminin anlamı nedir?
  • Boran isminin cinsiyeti: Erkek
  • Boran isminin kökeni: Türkçe
  • Boran isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Boran ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Boran ismindeki harf sayısı: 5
  • Boran isminin rengi: Mavi
  • Boran isminin nitelikeri: Sevimli, Pozitif, Komik, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Boran

Boran isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Boran ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.

Boran isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Boran İsmiyle Uyumlu İsimler

Boran İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Zafaran, Bürran, Neyran, Nuran, Umran, Cheran, Bedran, Seran, Hicran, Mihran

Boran İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ferran, Biran, Boratay, Aran, Faran, Hayran, Boranbay, Eran, Özduran, Boran

Boran ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Boran İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Boran İsmi Konulabilir Mi?

Boran isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Boran isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Boran İsmi Caiz Mi?

Boran ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Boran isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Boran İsminin Özellikleri

Boran isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Boran İsminin Sayı Analizi

Boran isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
O: 18
R: 21
A: 1
N: 17

Boran isminin numerolojik değeri: 59

Boran İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Boran İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bu diyarlarda kalamam sen olmazsan eğer
Of çeker alır başımı giderim buradan
Resimlerine dön gel artık yarim derim
Aşkım senle sonsuz olmayı ben çok isterim
Nedensiz karşılıksız seni çok severim

Boran İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Boran isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Boran

Boran İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Boran isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Boran

Boran İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Boran isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Boran

Boran İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Boran Kaya: Boran Kaya, 1965 yılında doğmuştur. Konservatuar mezunudur. Babası emekli Binbaşı Mehmet Kaya, üvey annesi Asuman Kaya, kardeşleri Cenk, Nihal ve Hazal Kaya’dır. Kent FM’de “Golden Oldies” adında bir radyo programı sundu, bir TV kanalında “Beyaz Gömlek” adında birprogram sundu. Daha sonra Atv de basketbol maçları anlattı.Türkiye’nin “İner misin, çıkar mısın?” adlı yarışma programıyla tanıdığı Boran Kaya, aslında bir tiyatrocudur. Ferhan Şensoy Tiyatrosu'nda çalışmıştır.Sunduğu iner misin çıkar m...
Boran İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Boran ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Sırdaş, Maceracı, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Boran İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Boran ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, İçine Kapanık, Gaddar, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Boran isminin Notasyonları Nelerdir?

Boran isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
O: Ordu
R: Rize
A: Adana
N: Niğde

Boran Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
O: Osman
R: Rasim
A: Ahmet
N: Nizam

Boran isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
O: Oscar
R: Romeo
A: Alfa
N: November

Boran isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
O: Oruç
R: Reis
A: Aydın
N: Neptün

Boran İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Boran ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Boran ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Boran ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Boran İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Boran Aslan
12.03.2019

Tebrikler adımın anlamını öğrendim ama günlük tutmayı hiç sevmem.